Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gymkhana so Škodou: Model 130 LR v drifte

TOP VIDEO
Škoda 130 LR bola svojho času pretekárskym špeciálom, ktorý vymetal trasy československých rallye. V novom videu teraz ukazuje, že ani po viac než tridsiatich rokoch nestratila paru.
4 príspevky 10.08.2018 / Filip Kadlečík

Škoda 130 LR bola svojho času snom viacerých chlapcov. Pretekársky špeciál disponoval upraveným motorom 1300 OHV, ktorý finálne produkoval o 60 % vyšší výkon než v sériovej podobe. Pilot Petr Šimurda z Trotina Rallye Team má to šťastie, že sa za volant originálnej škodovky dostal. Dokonca je toto prinajmenšom už jeho druhé video, na ktorom viac než tridsaťročnú Škodu preháňa po vrakovisku a servisných dielňach. Podobné kúsky totiž vystrájal už v roku 2014.

Gymkhana 9: V hlavnej role Focus RS RX

Ken Block sa vracia s ďalším vydaním slávnej série, v ktorom uvidíme skok popred idúci vlak či driftovanie okolo auta zaveseného na vrtuľníku.

Automobil, ktorý jazdí na videu, je vybavený osemventilovým agregátom Škoda 1500 ladeným na 112 kW (152 k) a 187 Nm. Päťstupňová manuálna prevodovka tu taktiež pochádza z Mladej Boleslavi. Na ľahké pretekárske autíčko ide o viac než dostatočné čísla a 130 LR sa svoj potenciál nebojí ukázať. Na drifty na malom priestore je ako stvorená.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×