Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Mustang: Vyrobilo sa už 10 miliónov

Bielym kabrioletom sa počet zmontovaných kusov tohto typu prehupol do osemciferného teritória, vyhotovenie vozidla nebolo náhodné.
7 10.08.2018 / Marek Pokrývka

Modrý ovál usporiadal v týchto dňoch veľkolepú oslavu. Dôvodom bol fakt, že z pásov jeho továrne Flat Rock zišiel významný Mustang. Nešlo pritom o nejakú špeciálnu edíciu. Dôležité bolo jeho číslo, resp. poradie v produkcii svetoznámeho vozidla. Bielym kabrioletom sa totiž počet doposiaľ zmontovaných kusov tohto typu prehupol do osemciferného teritória.

Čiarky v čísle 10 000 000 tvorí prvý a desaťmiliónty exemplár 7 fotografií v galérii Čiarky v čísle 10 000 000 tvorí prvý a desaťmiliónty exemplár Zdroj: Ford

Zo symbolu amerických športových automobilov sa teda vyrobilo už 10 miliónov exemplárov. Na okrúhle číslo by Ford mohol byť pyšný aj pri lacnejších modeloch určených masovému publiku, pre muscle car (resp. pony car) však ide o ešte väčší úspech. A to aj napriek vyše 50 rokom existencie. Potvrdzuje to ikonický status Mustanga, ktorý nedávno konečne dorazil do Európy.

Ford opäť upozorňuje na Mustang GT500

Na fotografii svalnatého kupé sú vidieť kontrastné pásy, karbónové krídlo i žiabre na prednej kapote. O technike nevieme oficiálne prakticky nič.

Vyhotovenie vozidla označeného číslom 10 000 000 nebolo náhodné. Vôbec prvý sériovo vyrobený Mustang bol totiž taktiež biely kabriolet a počas osláv si zapózoval vedľa svojho mladého príbuzného. Okrem farby a otvorenej karosérie ich spája tiež osemvalec pod kapotou. No kým originál ponúkal výkon 122 kW (166 k), aktuálna verzia má až 343 kW (466 k). Okrem toho disponuje manuálnou prevodovkou so šiestimi stupňami namiesto pôvodných troch.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×