Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aventador SVJ sa ukáže v Pebble Beach

Okruhovú tortúru absolvoval taliansky superšport v plnej kamufláži, na kompletné odhalenie si musíme počkať
1 09.08.2018 / Marek Pokrývka

Koncom júla prinieslo Lamborghini veľkolepú správu o pokorení rekordu sériových automobilov na Nürburgringu. Nešlo síce o niečo nečakané, napriek tomu táto informácia mnohých prekvapila. Doterajšieho vládcu Porsche 911 GT2 RS prekonal ešte nepredstavený Aventador SVJ (Superveloce Jota). Premiéru bude mať o rovné dva týždne.

Nový kráľ Zeleného pekla si na premiéru oblečie zelenú

Tvár nového kráľa rýchlosti v Zelenom pekle zatiaľ nepoznáme, rovnako ako vlani model Huracán Performante absolvoval dvanásťvalcový superšport okruhovú tortúru v plnej kamufláži. Tá celkom neskryla ostré tvary bodykitu obsahujúceho prítlačné krídlo, dvojicu okrúhlych koncoviek či veľký difúzor. Detaily však zamaskovala, na kompletné odhalenie si teda ešte musíme počkať.

Lamborghini má späť rekord Nürburgringu

Nemecko-talianska bitka dostala ďalšiu kapitolu, svetoznámy okruh dokázal Aventador SVJ pokoriť v čase 6 minút, 44 sekúnd a 97 stotín.

Taliansky výrobca publikoval v týchto dňoch prvú fotografiu karosérie zbavenej fólie. Okrem svojho loga na obrázku ukázal dvojicu otvorov a najmä jedovatý zelený lak, v ktorom Aventador SVJ podľa všetkého uzrie svetlo sveta. Verejnosti sa ukáže 23. augusta v Pebble Beach. Vozidlo bude odľahčené, vybavené aktívnou aerodynamikou a malo by dosahovať výkon 559 kW (760 k).


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×