Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zhmotnený superšport Seat: Budúcnosť Cupry?

FOTO
Španielska automobilka napla plachty do ktorých sa oprel silný vietor a teraz sa úspešne plaví tvrdým konkurenčným prostredím automobilového sveta. Dospeje do fázy, kedy si bude môcť dovoliť postaviť vlastný športiak?
2 7 príspevkov 09.08.2018 / Filip Kadlečík

Koncern Volkswagen bol ako jeden z prvých preslávený tým, že medzi svojimi značkami zdieľa veľkú časť technických riešení. Mnohé modely Seat, Škoda či VW stoja na rovnakej platforme a využívajú tie isté pohonné jednotky, o technológiach či výbave interiéru ani nehovoriac. Mohla by sa však táto idea preniesť aj do územia superšportov?

Potenciálny superšport produkovaný španielskou automobilkou by mohol zdieľať platformu s Audi R8 2 fotografie v galérii Potenciálny superšport produkovaný španielskou automobilkou by mohol zdieľať platformu s Audi R8 Zdroj: Borja Perez Loren

Zdieľanie technického základu pre superšportový automobil by nebol ničím prelomovým. Stačí sa len pozrieť na blízky vzťah, ktorý medzi sebou malo Audi R8 a Lamborghini Gallardo, resp. aktuálne Huracán. Mohlo by sa však stať, že by túto platformu VW prenechal aj Seatu?

Nad zaujímavou otázkou sa zamyslel aj grafik Borja Perez Loren, ktorý virtuálne vytvoril prvý superšport Seatu. Je okamžite zrejmé, že vychádza z Audi R8, dostal však ostrejšie tvary, ktoré mrštnému kupé sedia snáď ešte viac. Zabúdať netreba ani na špecifické nárazníky či predné a koncové diódové svetlá v štýle Seatu.

Seat nás potešil: Značka Cupra je pre fajnšmekrov

Seat prednedávnom prekvapil celý motoristický svet. Zverejnil totiž prvé informácie o úplne novej značke, ktorá zabojuje o priazeň klientov. Cupra na to má predpoklady - presvedčil nás o tom jej...

Jediná chyba, ktorú grafik urobil, je fakt, že na čelnú masku neumiestnil logo Cupry. Je totiž veľmi málo pravdepodobné, že takéto auto by vzniklo pod značkou Seat. Rozbiehajúca sa športová divízia totiž podobné aktivity preberá pod seba a už pri svojej premiére sa netajila tým, že časom ponúkne aj svojstojný športiak. Možno, že bude vyzerať práve takto. Vôbec by nám to neprekážalo.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×