Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Cross Touran je späť, zatiaľ iba v Číne

Minivan svojím vzhľadom čiastočne kopíruje Passat Alltrack, jeho svetlá výška narástla o 23 milimetrov. Pohon všetkých kolies automobilka neponúka.
6 08.08.2018 / Marek Pokrývka

Napriek tomu, že segment MPV postupne vymiera, niektoré značky mu stále veria. Patrí medzi ne napríklad Volkswagen. Nemecký gigant do produktov tejto kategórie ešte čo-to investuje, čo dokazuje súčasné uvedenie nového modelu Cross Touran. Ten už v minulosti automobilka ponúkala. S uvedením druhej generácie vypadol z ponuky, no teraz je späť.

Pre čínsky trh pripravil Volkswagen model Cross Touran L 6 fotografií v galérii Pre čínsky trh pripravil Volkswagen model Cross Touran L Zdroj: Volkswagen

Špeciálne vyhotovenie minivanu uvádza VW na čínskom trhu. Vozidlo tam nesie prívlastok L, ktorý naznačuje natiahnutú karosériu. Podľa aktuálnych informácii však k ničomu takému nedošlo. Vyzerá to teda, že bez tohto magického písmena sa v najľudnatejšej krajine sveta nezaobídete.

Proporčne vyzerá Cross Touran L rovnako ako verzia známa aj z našich ciest, no odlišuje sa niekoľkými dizajnovými prvkami. Čiastočne kopíruje model Passat Alltrack. Predstavil sa v rovnakej oranžovej farbe Habanero Orange a disponuje obdobne tvarovanými nárazníkmi kombinujúcimi tmavé plasty so striebornými dielcami. Nechýbajú tmavé lemy blatníkov, špecifické kolesá, ani jemne upravená maska chladiča. Svetlá výška mierne rástla, rozdiel v odstupe od vozovky by mal dosahovať presne 23 milimetrov.

Test VW Touran: Okorenený priestor

Druhá generácia kompaktného vanu Volkswagen prichádza po dvanástich rokoch od uvedenia originálu. Čo sa v nej skrýva?

Pri takýchto modeloch zvyčajne očakávame dostupnosť pohonu všetkých kolies, ale Volkswagen ho neponúka. Hnané sú výhradne predné kolesá. Do pohybu ich môže uvádzať buď prepĺňaný benzínový štvorvalec 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150 k) alebo jeho objemnejší 1,8-litrový brat dosahujúci maximálne 132 kW (180 k), v oboch prípadoch je štandardom prevodovka DSG. Ceny jednotlivých verzií modelu Cross Touran L nepoznáme. Vozidlo prichádza do predaja zatiaľ iba v Číne, nad dostupnosťou takéhoto vyhotovenia na európskych trhoch nateraz visí otáznik.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×