Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jaguar I-Pace sa postavil proti Audi RS3

TOP VIDEO
Dvojicu kompletne rozdielnych vozidiel spája výkon na úrovni 400 koní, do hry však vstupujú aj Newtonmetre a kilogramy.
3 príspevky 08.08.2018 / Marek Pokrývka

Instantný krútiaci moment elektromotorov spôsobuje, že excelujú v disciplíne akcelerácie. Najlepšie to ukázala Tesla Model S. Svojho času bola v priamom smere takmer neprekonateľná, na frak dala nejednému superšportu. Čerstvým prírastkom v partii elektromobilov je Jaguar I-Pace. Len nedávno prišiel oficiálne do predaja a hneď je objektom porovnávania.

Jaguar uvádza do predaja elektrický I-Pace

Prvý elektrický produkt značky prichádza s jednou verziou techniky, špičkovou verziou je aktuálne špeciál First Edition.

Jeden z prvých exemplárov britského SUV sa dostal do rúk ľuďom z britského magazínu carwow. V rámci ich testu sa postavil proti Audi RS3, ktorého 2,5-litrový turbobenzín produkuje rovnakých 294 kW (400 k) ako elektrická šelma. Má však podstatne menej Newtonmetrov. Do hry ale vstupuje aj prevodovka a nezanedbateľným údajom sú kilogramy hrajúce v neprospech novinky Jaguar. Porazí napriek tomuto hendikepu elektromobil silný päťvalcový sedan?


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×