Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat 500X čaká onedlho drobný facelift

Z dizajnového hľadiska bude omladenie podľa všetkého iba decentné, pod kapotou sa môžu objaviť nové benzínové motory.
1 1 príspevok 08.08.2018 / Marek Pokrývka

Napriek jedenásťročnému veku Fiat naďalej ponúka typ 500 vo viac-menej nezmenenej podobe, keďže jeho modernizácia v roku 2015 mala kozmetický rozmer. Obdobne rozsiahle zmeny teraz automobilka chystá pre jeho súrodenca označeného písmenom X. Malé mestské SUV, ktoré vzniklo na rovnakej technike ako Jeep Renegade, čaká podľa všetkého onedlho drobný facelift.

Tvár malého talianskeho SUV nečakajú žiadne veľké zmeny

Na talianskej stránke autoblog.it sa v týchto dňoch objavila fotografia, ktorá má zachytávať prednú časť omladeného variantu. Veľké zmeny nenaznačuje. Zachované sa zdajú byť všetky základné tvary, vrátane rysov masky chladiča a predného nárazníka. Na obrázku vidíme akurát odlišné svetlá. Využijú LED technológiu a budú obsahovať dva segmenty v tvare písmena U slúžiace na denný režim, pričom v obdobnom štýle budú upravené sekundárne jednotky obsahujúce hmlovky a smerovky.

Z pilotného záberu viac vyčítať nemožno, maskované prototypy však už skôr naznačili napríklad prítomnosť zadných svetiel s „prázdnym“ stredom v štýle malého hatchbacku 500. V interiéri môžeme podľa zákulisných zdrojov čakať odlišný volant a modernejší infotainment.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Technická stránka zatiaľ nebola veľmi prepieraná, kadečo však naznačujú úpravy vykonané na pokrvnom príbuznom nesúcom logo Jeep. V rámci nedávneho faceliftu dostal Renegade dva nové benzínové motory. Prepĺňaný litrový trojvalec s výkonom 88 kW (120 k) sa takmer určite nasťahuje aj do Fiatu, nad štvorvalcový agregátom s objemom 1,3 litra a maximom 110 kW (150 k) alebo 132 kW (180 k) zatiaľ visí otáznik. Viac by sme sa mali dozvedieť niekedy koncom roka.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×