Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dovoz áut do Číny na historickom minime

Čína v júli znížila dovozné clá a v dôsledku toho sa dovoz v júni prepadol takmer o 90 percent. Číňania totiž kúpu auta odkladali na neskôr.
08.08.2018 / TASR

Dovoz áut do Číny sa v júni prepadol o vyše 87 percent na historicky najnižšiu úroveň 15 000 vozidiel. Uviedla to v týchto dňoch Čínska asociácia predajcov automobilov. Júnový vývoj sa podpísal aj pod údaje za celý 1. polrok, podľa ktorých dovoz áut do Číny klesol medziročne o vyše pätinu. Dôvodom je odkladanie dodávok pre očakávané zníženie dovozných ciel, ktoré v Číne začalo platiť od začiatku júla.

V dôsledku júnového prepadu klesol dovoz osobných áut do Číny aj za 1. polrok. Za šesť mesiacov roka sa do krajiny doviezlo 452 000 osobných áut, čo medziročne predstavuje pokles o 22,1 percenta. Podľa zástupcov asociácie predajcov rozsah júnového poklesu nemá obdobu a jednoznačne za tým vidia zmenu v dovozných clách na autá a komponenty od 1. júla.

V júni klesol aj počet predaných áut z dovozu. Celkovo sa v Číne predalo 63 000 dovezených áut, čo znamená pokles o 21,2 percenta. Za šesť mesiacov tohto roka predaj osobných áut z dovozu klesol medziročne o 9,8 percenta na 394 000 vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×