Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemci vyvíjajú solárny elektromobil

Nedostatočná infraštruktúra, obmedzený dojazd a vysoká cena sú najväčšie brzdy pre rozvoj elektrickej mobility. Riešením by mohol byť inovatívny elektromobil so solárnymi článkami.
2 4 príspevky 08.08.2018 / TASR

Mníchovský vývojársky startup využil tohoročné silné slnko v Bavorsku, aby otestoval konečnú verziu systému nabíjania svojich vozidiel Sion. Ide o elektromobily so solárnymi článkami, ktoré sa môžu nabíjať aj počas jazdy.

Nemecku sa pravdepodobne nepodarí dosiahnuť cieľ, ktorým je zvýšenie počtu elektromobilov na jeho cestách na 1 milión do roku 2020. Vláda preto v apríli uviedla, že je pripravená podporiť spoločnosti, ktoré vyrábajú batérie pre elektrické vozidlá.

2 fotografie v galérii Zdroj: Sono Motors

Startup Sono Motors, založený v roku 2016, vyvíja elektromobil Sion, ktorý má do svojej karosérie integrované solárne články. Môže sa nabíjať energiou zo slnka aj z bežných elektrických zásuviek ako iné elektromobily. Sion bude mať na streche, kapote aj na bokoch 330 solárnych článkov a dojazd približne 250 kilometrov na jedno nabitie.

Výroba týchto modelov sa začne v druhej polovici 2019 v jednom z nemeckých závodov firmy. Sono Motors má už približne 5 000 objednávok. Svoj elektromobil chce začať predávať na budúci rok za 16 000 eur.

"Máme vyhrievanie sedadiel, klimatizáciu, veľký infotainment systém, kde si môžem interaktívne pripojiť svoj telefón, čo znamená, že máme naozaj plne vybavené vozidlo, ktoré je veľmi jednoduché, nemá žiadne ozdoby," povedal Laurin Hahn, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ startupu.

(TASR)


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×