Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda CR-V: Začína sa predaj 5. generácie

V ponuke zatiaľ figuruje výhradne benzínový 1,5-litrový štvorvalec VTEC Turbo. Má dve naladenia, ktoré súvisia s prevodovkou.
20 7 príspevkov 07.08.2018 / Marek Pokrývka

V našich končinách to tak nemusí vyzerať, no celosvetovo najúspešnejším zástupcom športovo-úžitkového segmentu je Honda CR-V. Perfektné predajné čísla dosahuje najmä v USA. Práve tamojší trh preto dostal prednosť pri uvádzaní 5. generácie bestselleru, ktorá debutovala v Los Angeles ešte na jeseň roka 2016. Európa si na ňu musela počkať poriadne dlho.

Honda CR-V má na Slovensku základnú cenu presne 24 990 eur 20 fotografií v galérii Honda CR-V má na Slovensku základnú cenu presne 24 990 eur Zdroj: Honda

Po jarnom ženevskom odhalení verzie určenej pre starý kontinent sa teraz konečne začína jej predaj. Na slovenský trh príde vozidlo v októbri, jeho ceny však poznáme už teraz. V ponuke zatiaľ figuruje výhradne prepĺňaný 1,5-litrový motor. SUV bude dostupné aj v hybridnom vyhotovením, jeho uvedenie do obchodov je ale naplánované na neskôr. Odohrať by sa malo počas budúceho roka.

Benzínový štvorvalec VTEC Turbo má dve naladenia, ktoré súvisia s prevodovkou. Na výber je šesťstupňový manuál alebo skriňa CVT. V prvom prípade dosahuje motor maximálne 127 kW (173 k), pri samočinnej technike je vrchol na úrovni 142 kW (193 k). Vyberať si možno aj pri pohone. Cenník obsahuje dva modely s ručným radením a predným pohonom, ostatné verzie nesú štítok 4WD.

Honda CR-V ponúkne sedemmiestnu verziu

V európskych obchodoch bude SUV dostupné s 1,5-litrovým prepĺňaným benzínom, alternatívu vytvorí hybrid využívajúci atmosférický dvojliter.

Na slovenskom trhu štartuje Honda CR-V tesne pod hranicou 25-tisíc eur, ide o manuálny model Comfort bez systému 4x4. Najvyššia verzia disponujúca vybavením Executive, prevodovkou CVT a pohonom oboch náprav stojí 38 690 eur. Možností na ďalšie zvýšenie tejto čiastky nie je veľa, opciou je prakticky iba lak (600 až 800 eur) a tretí rad sedadiel (1 700 eur).

Slovenské ceny:

Motor

Prevodovka

Vybavenie

 Cena

Pohon 2WD

 

 

 

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Comfort

24 990 €

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Elegance

27 990 €

Pohon 4WD

 

 

 

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Elegance

29 990 €

1.5 VTEC Turbo

Bezstupňová CVT

Elegance

32 190 €

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Lifestyle

32 990 €

1.5 VTEC Turbo

Bezstupňová CVT

Lifestyle

35 190 €

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Executive

36 490 €

1.5 VTEC Turbo

Bezstupňová CVT

Executive

38 690 €

 


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×