Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda CR-V: Začína sa predaj 5. generácie

V ponuke zatiaľ figuruje výhradne benzínový 1,5-litrový štvorvalec VTEC Turbo. Má dve naladenia, ktoré súvisia s prevodovkou.
20 7 príspevkov 07.08.2018 / Marek Pokrývka

V našich končinách to tak nemusí vyzerať, no celosvetovo najúspešnejším zástupcom športovo-úžitkového segmentu je Honda CR-V. Perfektné predajné čísla dosahuje najmä v USA. Práve tamojší trh preto dostal prednosť pri uvádzaní 5. generácie bestselleru, ktorá debutovala v Los Angeles ešte na jeseň roka 2016. Európa si na ňu musela počkať poriadne dlho.

Honda CR-V má na Slovensku základnú cenu presne 24 990 eur 20 fotografií v galérii Honda CR-V má na Slovensku základnú cenu presne 24 990 eur Zdroj: Honda

Po jarnom ženevskom odhalení verzie určenej pre starý kontinent sa teraz konečne začína jej predaj. Na slovenský trh príde vozidlo v októbri, jeho ceny však poznáme už teraz. V ponuke zatiaľ figuruje výhradne prepĺňaný 1,5-litrový motor. SUV bude dostupné aj v hybridnom vyhotovením, jeho uvedenie do obchodov je ale naplánované na neskôr. Odohrať by sa malo počas budúceho roka.

Benzínový štvorvalec VTEC Turbo má dve naladenia, ktoré súvisia s prevodovkou. Na výber je šesťstupňový manuál alebo skriňa CVT. V prvom prípade dosahuje motor maximálne 127 kW (173 k), pri samočinnej technike je vrchol na úrovni 142 kW (193 k). Vyberať si možno aj pri pohone. Cenník obsahuje dva modely s ručným radením a predným pohonom, ostatné verzie nesú štítok 4WD.

Honda CR-V ponúkne sedemmiestnu verziu

V európskych obchodoch bude SUV dostupné s 1,5-litrovým prepĺňaným benzínom, alternatívu vytvorí hybrid využívajúci atmosférický dvojliter.

Na slovenskom trhu štartuje Honda CR-V tesne pod hranicou 25-tisíc eur, ide o manuálny model Comfort bez systému 4x4. Najvyššia verzia disponujúca vybavením Executive, prevodovkou CVT a pohonom oboch náprav stojí 38 690 eur. Možností na ďalšie zvýšenie tejto čiastky nie je veľa, opciou je prakticky iba lak (600 až 800 eur) a tretí rad sedadiel (1 700 eur).

Slovenské ceny:

Motor

Prevodovka

Vybavenie

 Cena

Pohon 2WD

 

 

 

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Comfort

24 990 €

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Elegance

27 990 €

Pohon 4WD

 

 

 

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Elegance

29 990 €

1.5 VTEC Turbo

Bezstupňová CVT

Elegance

32 190 €

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Lifestyle

32 990 €

1.5 VTEC Turbo

Bezstupňová CVT

Lifestyle

35 190 €

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Executive

36 490 €

1.5 VTEC Turbo

Bezstupňová CVT

Executive

38 690 €

 


Video
Najnovšie články
Tesla vylepšuje techniku modelov S a X

Česi vstupujú do kategórie športovo ladených SUV, ich prvotina v tomto smere však chce byť kompromisom vhodným naozaj na každý deň.

Test Škoda Kodiaq RS: Úspech na prvý pokus?

Niektoré automobily sa do histórie zapísali zlatými písmenami a predsa nedostali žiadneho priameho nástupcu. Ako by vyzeral napríklad taký Mercedes-Benz CLK...

Superšport Mercedesu: CLK GTR dnešných dní?

Populárna taxislužba u nás pred viac ako rokom skončila. Teraz hlási návrat, ktorý začína dnešným dňom. Bezproblémový chod majú teraz zaručiť nové pravidlá.

Uber je späť: Dnes na Slovensku zažíva reštart

Nástupca typu MKC prichádza s novým menom, dizajnom i interiérom, na americkom trhu bude nateraz dostupný iba s prepĺňanými štvorvalcami.

Lincoln Corsair: Kuga s luxusným kabátom

Do konca roka má britská spoločnosť predstaviť kupé s karbónovým monokokom, údajne dosiahne výkon vyše 1 000 koní.

Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×