Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Leon Cupra od ABT má výkon až 370 koní

Úpravca nahradil pôvodné výfukové potrubie ladeným kúskom a prepĺňaný motor vybavil vlastnou riadiacou jednotkou.
7 1 príspevok 07.08.2018 / Marek Pokrývka

Logo nemeckého tunera ABT Sportsline vídavame najčastejšie na modeloch Audi, táto renomovaná firma však občas nepohrdne ani inými koncernovými značkami. Najnovšie sa pozrela pod sukňu športovej pýche automobilky Seat. Leon Cupra od nej dostal do vienka jemne upravený vzhľad, no najmä podstatne silnejšie naladenú pohonnú jednotku.

Dynamické parametre kompaktu úpravca nezverejnil 7 fotografií v galérii Dynamické parametre kompaktu úpravca nezverejnil Zdroj: ABT Sportsline

Prepĺňaný dvojliter španielskeho hot-hatchu štandardne produkuje 221 kW (300 k), no úpravca toto číslo výrazne zvýšil prostredníctvom dvoch zásahov. V prvom rade nahradil pôvodné výfukové potrubie ladeným kúskom s mierne väčšími oválnymi koncovkami. Okrem toho vybavil motor vlastnou riadiacou jednotkou, nešlo tu len o jednoduché preprogramovanie pôvodnej.

Test Leon ST Cupra 300: Oplatí sa 4Drive?

Vďaka pohonu všetkých kolies ponúka horúce kombi raketové rozjazdy a viac stability v zákrutách, ale je smädnejšie a trochu menej zábavné.

Napriek neveľkému rozsahu tuningu má motor kompaktu od ABT výkon až 272 kW, čo je v prepočte 370 koní. Krútiaci moment narástol na 460 Nm. Týmito parametrami sa môže Leon rovnať s absolútnou elitou hatchbackov, na rozdiel od nej však má poháňanú iba prednú nápravu. Obe osi sú vybavené 20-palcovými kolesami, Cupra je okrem toho mierne nižšie vďaka modifikovanému podvozku. Navonok teda vozidlo nijak neprezrádza nezanedbateľné posilnenie svojho srdca.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×