Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Insignia: 200 koní z nového benzínu

Prázdny priestor v ponuke pohonných jednotiek vypĺňa štvorvalec so zdvihovým objemom 1,6 litra spĺňajúci emisnú normu Euro 6d-Temp.
3 07.08.2018 / Marek Pokrývka

Insignia druhej generácie prišla do obchodov so slušnou paletou motorov. Jej zážihovú časť reprezentuje 1,5-litrový agregát naladený na 103 kW (140 k) alebo 121 kW (165 k) a dvojliter, ktorý dosahuje až 191 kW (260 k). Výkonovo je medzi nimi poriadna medzera. Čoskoro bude zaplnená, Opel totiž dostal rovných 200 koní z nového benzínu.

Prepĺňaný 1,6-litrový štvorvalec pochádza z dielne General Motors 3 fotografie v galérii Prepĺňaný 1,6-litrový štvorvalec pochádza z dielne General Motors Zdroj: Opel

Pod kapotu nemeckého automobilu sa nasťahoval 1,6-litrový prepĺňaný štvorvalec. Vzhľadom na prechod značky pod skupinu PSA zvádza tento objem na myšlienky o francúzskom pôvode, ide však o evolúciu agregátu vyvinutého v General Motors. Pohonná jednotka prešla zmenami súvisiacimi s blížiacim sa začiatkom platnosti emisných noriem Euro 6d-Temp. Medzi tie najväčšie úpravy patrí filter pevných častíc, ktorý má čoraz viac zážihových motorov.

Turbobenzín dosahuje výkon 147 kW (200 k) a krútiaci moment 280 Nm, spárovaný môže byť so šesťstupňovým manuálom alebo automatickou prevodovkou s rovnakým počtom stupňov. V prvom prípade zrýchli Insignia na stovku za 7,7 sekundy. Maximálna rýchlosť tejto verzie je 235 km/h, kombinovaná spotreba dosahuje 6,3 l/100 km. Emisie oxidu uhličitého dosahujú 145 gramov na kilometer.

Test Insignia Country Tourer: Najmä o štýle

Terénne sa tváriace kombi svojou svetlou výškou neohúri, do náročných podmienok sa preto nehodí. Na ceste vyniká komfortom.

Uvádzané čísla platia pre základný model. Opel však nový zážihový agregát ponúka pre všetky karosárske vyhotovenia, teda liftback Grand Sport, kombi Sports Tourer i jeho terénnu odrodu Country Tourer. Na domácom trhu stojí prvý menovaný od 35 195 eur. V cenníku sa okrem benzínového motora objavil aj vylepšený multimediálny systém, ktorý je dostupný v dvoch verziách.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×