Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemci a Američania nemajú záujem o Mercedesy

Daimler v posledných dvoch mesiacoch zápasí s nepretržitým poklesom predaja, a to aj na svojich dvoch najdôležitejších trhoch: v Nemecku a USA. Situáciu zachránila Čína.
12 príspevkov 07.08.2018 / TASR

Nemecký koncern Daimler nezastavil ani v júli pokles odbytu svojich vozidiel. Predaj áut jeho hlavnej značky Mercedes-Benz klesol o osem percent na 167 518 kusov. Vedenie koncernu o tom informovalo v pondelok. Minulý mesiac sa odbyt základného závodu koncernu znížil ešte silnejšie než v júni.

Mercedesy nejdú na odbyt najmä v Nemecku a v Spojených štátoch. Silnejší je ich predaj v Číne, kde bol prírastok osem percent a kúpilo si ich takmer 53 000 zákazníkov. Avšak aj v Číne pokračuje oslabovanie tempa ich predaja.

V prvých piatich mesiacoch tohto roku bol záujem o mercedesy silný, takže za sedem mesiacov sa ich predalo takmer 1,36 milióna. Výsledok je medziročne lepší o 2,3 percenta.

(TASR)


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×