Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot 308 GTi s trojstupňovým dopingom

Úlohy zlepšenia nabrúseného hatchbacku sa zhostila firma Clemens Motorsport, výkon zvyšuje až na 228 kW (310 k).
11 3 príspevky 02.08.2018 / Marek Pokrývka

V rámci hot-hatchov zastupoval Peugeot niekoľko rokov nemastný-neslaný model 308 GTi, ktorý sa nedokázal poriadne vyrovnať svojim súperom. Súčasná generácia túto situáciu celkom zmenila. Dôkazom je aj náš čerstvý porovnávací test, v ktorom Francúz získal prvé miesto a porazil aj talentovaného nováčika menom Hyundai i30 N. Napriek tomu na ňom je čo upraviť.

Nemecký tuner ponúka pre 308 GTi zvýšenie výkonu na 290, 303 alebo 310 koní 11 fotografií v galérii Nemecký tuner ponúka pre 308 GTi zvýšenie výkonu na 290, 303 alebo 310 koní Zdroj: Clemens Motorsport

Úlohy ďalšieho zlepšenia nabrúseného hatchbacku sa najnovšie zhostila nemecká firma Clemens Motorsport špecializujúca sa na francúzske autá. Prichádza s vozidlom oblepeným jej podpismi a postaveným na 19-palcových diskoch Schmidt, no najmä s trojstupňovým dopingom. V prvej úrovni zvyšuje výkon 1,6-litrového prepĺňaného motora z pôvodných 199 kW (270 k) na výsledných 213 kW (290 k). Krútiaci moment popritom dosahuje vrchol 360 Nm namiesto originálnych 330 Nm.

Neľútostná bitka: Ostré hot-hatche v porovnaní

Emócie tvoria dôležitú súčasť imidžu každej automobilovej značky. S modelom i30 N (Performance) sa kórejský výrobca Hyundai odvážil vstúpiť na pôdu športových hatchbackov a vážnosť svojho odhodlania...

Dvadsať koní navyše prináša jednoduché preprogramovanie riadiacej jednotky, ďalší level však už obsahuje okrem neho aj väčší medzichladič, obtokový ventil a lepší vzduchový filter. Výsledkom sú parametre 223 kW (303 k) a 380 Nm. Ak sa k tomu pridá špeciálne výfukové potrubie s priemerom 70 mm, hodnoty stúpajú až na 228 kW (310 k) a 400 Nm. To je úroveň číslo tri. Jej cenu spoločnosť nezverejnila, za dve slabšie verzie zaplatia záujemcovia 799 alebo 2 149 eur.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×