Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na predaj je jedinečný roadster Ford GTX1

Superšport je vyhotovený v čierno-zlatej kombinácii, vrátane svetiel a interiéru. Vyniká aj vďaka podpisom významných ľudí.
19 1 príspevok 25.07.2018 / Marek Pokrývka

Vrcholom portfólia športových automobilov Ford je kupé GT. Jeho aktuálna generácia (druhá moderná nadväzujúca na odkaz GT40) je exkluzívnym artiklom, nakoľko výrobca predaj podmienil okrem prekvapujúco vysokej ceny aj viacerými náležitosťami. Predchodca bol dostupnejší. No platilo to len pre štandardné verzie, nie otvorený variant s označením GTX1.

Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom 19 fotografií v galérii Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom Zdroj: Mecum Auctions

Tento roadster vznikol pôvodne ako koncept pre podujatie SEMA. Vozidlo však vyvolalo takú odozvu, že Modrý ovál poveril externú firmu Genaddi Design Group stavbou malej série. Vyrobené mali byť tri desiatky kusov. Jeden z nich je aktuálne na predaj, pričom jeho výnimočnosť zvyšuje netradičné farebné vyhotovenie. Superšport je totiž kompletne čierno-zlatý.

Do tejto kombinácie typickej pre spoločnosť Hertz nie je oblečená len karoséria GTX1. Prekvapujúco ju majú aj svetlá, tie predné preto pôsobia ako vyklápacie. Zo schémy čiastočne vyčnievajú akurát zaujímavé disky kolies. Interiér v nej pokračuje, čierne kožené čalúnenie a uhlíkové vlákna v ňom dopĺňa množstvo zlatých detailov. Interiér disponuje vstavaným infotainmentom.

Svojho pána si hľadá nový Ford GTX1

Výnimočný roadster má okrem karosérie žlté aj kolesá a strmene. Od výroby v roku 2006 najazdil iba 127 kilometrov a je v perfektnom stave.

Americký automobil vyrobený ako 24. v poradí je jediným v takomto vyhotovení, navyše patrí k trom exemplárom disponujúcim väčším batožinovým priestorom. Jedinečný je aj vďaka podpisom významných ľudí v motorovom priestore. Na plech vedľa kompresorom prepĺňaného 5,4-litrového osemvalca sa podpísal Caroll Shelby, Henry Ford III, Edsel Ford, Roger Penske, Dan Gurney, Tony Kanaan či bratia Mario a Michael Andretti. Čo to urobí s cenou? To nevieme, dražobná spoločnosť Mecum Auctions odhad nezverejnila. Vozidlo plánuje dať do ponuky na augustovom podujatí v Monterey.


Video
Najnovšie články
VW Golf: Úplne nové GTI bez maskovania?

Z talianskej firmy vyjde kupé uprostred roka 2020 pri príležitosti 90. výročia založenia, pomenované bude po jej zakladateľovi.

Pininfarina prezradila meno elektromobilu

Tokijská prokuratúra predĺžila vyšetrovaciu väzbu pre Carlosa Ghosna. Môže sa stať, že mocná postava automobilového priemyslu strávi Vianoce za mrežami.

Ghosn zrejme strávi Vianoce za mrežami

Hyundai dôveruje technológii palivových článkov, ktorá v súčasnosti nestojí v centre pozornosti. Dokazuje to fakt, že chce investovať miliardy do továrne...

Hyundai investuje miliardy do palivových článkov

PRVÁ JAZDA Seat predstavil model Tarraco, ktorý môže zamiešať kartami v rámci koncernu Volkswagen. Sedemmiestne SUV na scénu prichádza ako posledné, porazí...

Seat Tarraco: Kodiaq má ďalšiu tvrdú konkurenciu

Kupé disponujúce špeciálnou karosériou s retro nádychom vzniklo v počte deväť kusov, z toho len jeden má manuálnu prevodovku.

Na predaj je unikátne Ferrari 599 GTZ

Omladená verzia SUV má pod kapotou prepracovaný šesťvalec a dynamikou sa takmer doťahuje na starší model GTS. Úpravy zasiahli aj podvozok či brzdy.

Porsche Macan S dosahuje výkon 354 koní
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×