Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na predaj je jedinečný roadster Ford GTX1

Superšport je vyhotovený v čierno-zlatej kombinácii, vrátane svetiel a interiéru. Vyniká aj vďaka podpisom významných ľudí.
19 1 príspevok 25.07.2018 / Marek Pokrývka

Vrcholom portfólia športových automobilov Ford je kupé GT. Jeho aktuálna generácia (druhá moderná nadväzujúca na odkaz GT40) je exkluzívnym artiklom, nakoľko výrobca predaj podmienil okrem prekvapujúco vysokej ceny aj viacerými náležitosťami. Predchodca bol dostupnejší. No platilo to len pre štandardné verzie, nie otvorený variant s označením GTX1.

Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom 19 fotografií v galérii Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom Zdroj: Mecum Auctions

Tento roadster vznikol pôvodne ako koncept pre podujatie SEMA. Vozidlo však vyvolalo takú odozvu, že Modrý ovál poveril externú firmu Genaddi Design Group stavbou malej série. Vyrobené mali byť tri desiatky kusov. Jeden z nich je aktuálne na predaj, pričom jeho výnimočnosť zvyšuje netradičné farebné vyhotovenie. Superšport je totiž kompletne čierno-zlatý.

Do tejto kombinácie typickej pre spoločnosť Hertz nie je oblečená len karoséria GTX1. Prekvapujúco ju majú aj svetlá, tie predné preto pôsobia ako vyklápacie. Zo schémy čiastočne vyčnievajú akurát zaujímavé disky kolies. Interiér v nej pokračuje, čierne kožené čalúnenie a uhlíkové vlákna v ňom dopĺňa množstvo zlatých detailov. Interiér disponuje vstavaným infotainmentom.

Svojho pána si hľadá nový Ford GTX1

Výnimočný roadster má okrem karosérie žlté aj kolesá a strmene. Od výroby v roku 2006 najazdil iba 127 kilometrov a je v perfektnom stave.

Americký automobil vyrobený ako 24. v poradí je jediným v takomto vyhotovení, navyše patrí k trom exemplárom disponujúcim väčším batožinovým priestorom. Jedinečný je aj vďaka podpisom významných ľudí v motorovom priestore. Na plech vedľa kompresorom prepĺňaného 5,4-litrového osemvalca sa podpísal Caroll Shelby, Henry Ford III, Edsel Ford, Roger Penske, Dan Gurney, Tony Kanaan či bratia Mario a Michael Andretti. Čo to urobí s cenou? To nevieme, dražobná spoločnosť Mecum Auctions odhad nezverejnila. Vozidlo plánuje dať do ponuky na augustovom podujatí v Monterey.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×