Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na predaj je jedinečný roadster Ford GTX1

Superšport je vyhotovený v čierno-zlatej kombinácii, vrátane svetiel a interiéru. Vyniká aj vďaka podpisom významných ľudí.
19 1 príspevok 25.07.2018 / Marek Pokrývka

Vrcholom portfólia športových automobilov Ford je kupé GT. Jeho aktuálna generácia (druhá moderná nadväzujúca na odkaz GT40) je exkluzívnym artiklom, nakoľko výrobca predaj podmienil okrem prekvapujúco vysokej ceny aj viacerými náležitosťami. Predchodca bol dostupnejší. No platilo to len pre štandardné verzie, nie otvorený variant s označením GTX1.

Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom 19 fotografií v galérii Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom Zdroj: Mecum Auctions

Tento roadster vznikol pôvodne ako koncept pre podujatie SEMA. Vozidlo však vyvolalo takú odozvu, že Modrý ovál poveril externú firmu Genaddi Design Group stavbou malej série. Vyrobené mali byť tri desiatky kusov. Jeden z nich je aktuálne na predaj, pričom jeho výnimočnosť zvyšuje netradičné farebné vyhotovenie. Superšport je totiž kompletne čierno-zlatý.

Do tejto kombinácie typickej pre spoločnosť Hertz nie je oblečená len karoséria GTX1. Prekvapujúco ju majú aj svetlá, tie predné preto pôsobia ako vyklápacie. Zo schémy čiastočne vyčnievajú akurát zaujímavé disky kolies. Interiér v nej pokračuje, čierne kožené čalúnenie a uhlíkové vlákna v ňom dopĺňa množstvo zlatých detailov. Interiér disponuje vstavaným infotainmentom.

Svojho pána si hľadá nový Ford GTX1

Výnimočný roadster má okrem karosérie žlté aj kolesá a strmene. Od výroby v roku 2006 najazdil iba 127 kilometrov a je v perfektnom stave.

Americký automobil vyrobený ako 24. v poradí je jediným v takomto vyhotovení, navyše patrí k trom exemplárom disponujúcim väčším batožinovým priestorom. Jedinečný je aj vďaka podpisom významných ľudí v motorovom priestore. Na plech vedľa kompresorom prepĺňaného 5,4-litrového osemvalca sa podpísal Caroll Shelby, Henry Ford III, Edsel Ford, Roger Penske, Dan Gurney, Tony Kanaan či bratia Mario a Michael Andretti. Čo to urobí s cenou? To nevieme, dražobná spoločnosť Mecum Auctions odhad nezverejnila. Vozidlo plánuje dať do ponuky na augustovom podujatí v Monterey.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×