Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.
23 21.07.2018 / Marek Pokrývka

Na tohtoročnom ženevskom autosalóne uplynuli štyri roky od premiéry tretej generácie Audi TT. Podľa nepísaných pravidiel je to najvyšší čas na polčasovú modernizáciu, štyri kruhy si ju však nechali na o niečo významnejší dátum. Detaily o nej prezradili na 20. narodeniny štýlového modelu. Napriek tomu nejde o nič radikálne, je to skôr povinná jazda.

V prípade verzií S-line má Audi výraznejšie tvary nárazníkov 23 fotografií v galérii V prípade verzií S-line má Audi výraznejšie tvary nárazníkov Zdroj: Audi

Facelift ponechal základné línie karosérie nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj svetlá využívajúce diódovú technológiu. Ingolstadt prepracoval akurát masku chladiča a oba nárazníky. Zmeny sú vidieť najmä v prípade balíka S-line a verzie TTS, vpredu sa objavili strieborné vstupy vzduchu pripomínajúce modely RS a na opačnej strane imitácie otvorov pod svetlami i po bokoch nárazníka. Retuš neobišla ani prahy, paletu farieb karosérie či ponuku diskov kolies s priemerom 18 až 20 palcov.

Audi A4 absolvovalo drobnú modernizáciu

Ingolstadt sa venoval nárazníkom a osviežil ponuku diskov kolies s priemerom 16 až 19 palcov. Novinkou je variant S Line Competition.

Interiér zostal na prvý pohľad bez úprav, zásahy sa podľa všetkého týkali iba infotainmentu a použitých materiálov. Technika prešla zásadnou zmenou. Z ponuky totiž kompletne vypadli naftové modely, ktoré nedosahovali ktovieaké predajné čísla. Benzínové motory zasa dostali časticové filtre. Napríklad v prípade verzie TTS došlo popritom k poklesu výkonu o štyri konské sily, stovku napriek tomu zvláda o desatinu skôr. Môže za to použitie rýchlejšej sedemstupňovej prevodovky DSG. Predaj omladeného modelového radu TT sa začne na jeseň, ceny majú štartovať od asi 35-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×