Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šialená úprava: Je to vôbec ešte pick-up?

Vozidlo prišlo o svoju ložnú plochu, kabína sa presunula celkom dozadu. Ničím nechránený motor evidentne prešiel tuningom.
1 3 príspevky 20.07.2018 / Marek Pokrývka

Ladenie automobilov má mnoho podôb a občas sa môže zdať, že už sme v tejto oblasti videli všetko. Napriek tomu z času na čas niektorí ľudia dokážu prekvapiť originálnym nápadom. Čerstvým príkladom je majiteľ starého pick-upu Chevrolet, ktorý s ním vyparatil čosi nevídané.

Chevrolet má odhalený motor a rebrinový rám, kabína je celkom vzadu

Na internete sa objavila fotografia vozidla, ktoré prišlo o svoju ložnú plochu a jej miesto zaujala kabína posunutá celkom dozadu. Jeho motor zostal ničím nechránený. Zdá sa pritom, že prešiel komplexným tuningom. Evidentne disponuje dvomi turbodúchadlami.  Za pohonnou jednotkou zostal akurát odhalený rebrinový rám tvoriaci základ konštrukcie, inak je vozidlo úplne odstrojené. Výsledkom konverzie je čosi bizarné. Detaily o americkom vozidle známe nie sú, dostupné nie sú ani ďalšie zábery.

Honda Civic Type R: Najrýchlejší pick-up?

Britská divízia firmy podrobila pýchu značky netradičnej plastickej operácii, držiteľ titulu prišiel o veľkú časť strechy i zadné dvere.

Je toto ešte vôbec pick-up? Z hľadiska koncepcie ho tak označiť nemožno, bizarný stroj sa však prakticky nedá zaradiť do žiadnej kategórie. Otázna je aj jeho funkčnosť. Zaujímavé by bolo napríklad to, ako je vyriešené riadenie. Dá sa pri takejto pozícii vodiča vôbec normálne šoférovať? Ľahké to iste nebude, ale to ani nebolo cieľom. Podľa všetkého šlo prioritne o originalitu. Možno povedať, že v tomto smere tvorca unikátu jednoznačne uspel.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×