Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Supra príde aj so štvorvalcom

Dvojlitrový turbobenzín bude mať taktiež bavorský rodný list, naladený má byť na výkon 193 kW (262 k) a spárovaný s osemstupňovým automatom.
5 4 príspevky 20.07.2018 / Marek Pokrývka

Na nedávnom podujatí Festival rýchlosti v Goodwoode mohli návštevníci vidieť dlho očakávanú reinkarnáciu typu Supra. Ikona športových automobilov Toyota sa verejnosti predviedla v kamufláži, no zvuk radového šesťvalca prevzatého od BMW nijak neskrývala. O tomto motore sa vie už dlho. Ako sme sa v týchto dňoch dozvedeli, v ponuke nebude jedináčikom.

Štvrtá generácia typu Supra sa predviedla na Festivale rýchlosti v Goodwoode 5 fotografií v galérii Štvrtá generácia typu Supra sa predviedla na Festivale rýchlosti v Goodwoode Zdroj: Toyota

Hlavný inžinier celého projektu Tetsuya Tada pre americký magazín Road & Track potvrdil, že nová Supra príde aj so štvorvalcom. Dvojlitrový turbobenzín bude mať taktiež bavorský rodný list. Základná verzia športového kupé má využiť agregát B48B20, naladený má byť na výkon 193 kW (262 k). Rovnako ako o liter väčší šesťvalec B58B30 bude spárovaný s osemstupňovým automatom ZF. O manuálnom variante sa aktuálne nehovorí, jeho prípravu však nemožno vylúčiť.

Toyota ukáže v Goodwoode oživenú Supru

Japonské kupé vzniklo v spolupráci s BMW a asi dostane nemecký šesťvalec poháňajúci zadné kolesá. Do predaja má prísť začiatkom budúceho roka.

Modely poháňané trojlitrom produkujúcim údajne 246 kW (335 k) budú síce rýchlejšie, no podľa šéfinžiniera majú byť štvorvalcové vyhotovenia ľahšie a zároveň disponovať  lepším rozložením hmotnosti i ostrejšie reagujúcim nosom. Na ďalšie podrobnosti si budeme musieť počkať.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×