Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Záujem o benzínové motory Kia rastie

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi dominujú benzínové.
1 5 príspevkov 20.07.2018 / TASR

Spoločnosť Kia Motors Slovakia (KMS) vyrobila v závode v Tepličke nad Váhom v prvom polroku 2018 viac ako 170 000 automobilov a 236 000 motorov. TASR o tom informoval vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou KMS Dušan Dvořák.

Modely Kia Sportage, Ceed a Venga podľa neho v prvom polroku 2018 najčastejšie exportovali do Ruska (17,7 percenta), Veľkej Británie (14 percenta) a Talianska (7,5 percenta). "Na slovenskom trhu zostalo stabilne asi 1,5 percenta vyrobených vozidiel. Najpredávanejší model značky Kia v Európe - Kia Sportage sa stal súčasne najvyrábanejším modelom (66 percent). Nasledovaný bol modelovým radom Ceed (28 percent) a viacúčelovým modelom Venga (6 percent)," uviedol Dvořák.

Najčastejšie vyrobeným automobilom sa v prvej polovici roka 2018 stala Kia Sportage v bielej farbe s benzínovým motorom s objemom 2,0 litra a šesťstupňovou automatickou prevodovkou. "Zákazníci v prvej polovici roka 2018 výrazne preferovali benzínové motory, ktorých podiel predstavoval 72 percent na celkovej produkcii. Najžiadanejším bol benzínový motor s objemom 1,6 l. Takmer polovicu všetkých vyrobených pohonných jednotiek sme exportovali do závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech v českých Nošoviciach," povedal vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou KMS.

V roku 2017 zaznamenala automobilka tržby na úrovni 5,18 miliardy eur, čistý zisk dosiahol 209 miliónov eur. "Za minulý rok odviedla KMS na dani z príjmov do štátneho rozpočtu sumu presahujúcu 68 miliónov eur. Od spustenia výroby automobilka na dani z príjmov zaplatila už viac ako 460 miliónov eur a potvrdila svoje miesto medzi najväčšími platcami korporátnej dane na Slovensku. V roku 2017 investovala KMS do úprav liniek na výrobu automobilov a motorov viac ako 107 miliónov eur. V tomto roku závod plánuje v investičných aktivitách pokračovať a preinvestovať viac ako 200 miliónov eur," podotkol vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou KMS.

(TASR)


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×