Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.
5 príspevkov 19.07.2018 / TASR

V júni 2018 sa zaregistrovalo 9 467 nových osobných automobilov, čo predstavuje oproti minulému roku s počtom registrovaných nových osobných vozidiel 9 568 pokles o 1,06 percenta.

Registrácie malých úžitkových automobilov (kategória N1) dosiahli v júni 2018 počet 955 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom áut 729 predstavuje 31-percentný nárast.

Najviac registrácií v kategórii M1 zaznamenala s podielom 17,44 percenta značka Škoda, nasledovaná Volkswagenom s podielom 8,49 percenta a značkou Hyundai s podielom 7,55 percenta.

V kategórii nákladných automobilov do 12 ton bol najväčší záujem o značku Iveco s podielom 43,33 percenta na júnovom predaji, potom o Mercedes-Benz s 20-percentným podielom a značkou Man s podielom 13,33 percenta.

V kategórii nákladných automobilov nad 12 ton na prvom mieste figurovala značka Scania, nasledovaná Mercedesom-Benz a značkou Man.

TASR informoval Pavol Prepiak, viceprezident Zväzu automobilového priemyslu SR.

(TASR)


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×