Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche do konca júla omladí typ Macan

VIDEO
Inovovaná verzia populárneho automobilu bude mať premiéru v Číne, automobilka zatiaľ poodhalila zákulisie testovacej fázy.
1 2 príspevky 19.07.2018 / Marek Pokrývka

Uvedenie prvého SUV nemeckej značky Porsche vyvolalo medzi fanúšikmi veľkú vlnu nevôle, z finančného hľadiska však Zuffenhausen nemohol urobiť nič lepšie. Cayenne postavil automobilku na nohy. Na jeho úspech nadviazal Macan, ktorý koncom minulého roka oslávil štvrté narodeniny. Preto ho čaká facelift. Ako sme sa dozvedeli v týchto dňoch, odohrá sa už čoskoro.

Porsche Macan dostane v rámci faceliftu novú generáciu motorov

Prestížna automobilka prezradila, že svoj menší športovo-úžitkový typ omladí do konca júla. Ohlásila to popri zverejnení videa zachytávajúceho testovaciu fázu. Ide síce len o modernizáciu, napriek tomu boli skúšky poriadne tvrdé. Veľká časť z nich sa odohrala v Juhoafrickej republike. Nešlo len o terén, Porsche museli stopercentne fungovať aj v nadmorskej výške okolo 3 400 metrov.

Taycan: Aj elektromobil bude mať dušu

V novom spote nás Zuffenhausen presviedča, že prelomovému elektrickému vozidlu nebude chýbať dôležitý aspekt vlastný všetkým autám tejto značky.

V dvojminútovom videu spomína výrobca novú generáciu motorov, ktorá má pozitívne ovplyvniť jazdné schopnosti SUV. Do detailov ešte nejde. Macan zatiaľ svoje zmodernizované tvary skrýva pod kamuflážou, zásadné dizajnové zmeny však neočakávame. Debut omladenej verzie dobre predávaného Porsche sa odohrá v najbližších týždňoch na čínskej pôde.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×