Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche do konca júla omladí typ Macan

VIDEO
Inovovaná verzia populárneho automobilu bude mať premiéru v Číne, automobilka zatiaľ poodhalila zákulisie testovacej fázy.
1 2 príspevky 19.07.2018 / Marek Pokrývka

Uvedenie prvého SUV nemeckej značky Porsche vyvolalo medzi fanúšikmi veľkú vlnu nevôle, z finančného hľadiska však Zuffenhausen nemohol urobiť nič lepšie. Cayenne postavil automobilku na nohy. Na jeho úspech nadviazal Macan, ktorý koncom minulého roka oslávil štvrté narodeniny. Preto ho čaká facelift. Ako sme sa dozvedeli v týchto dňoch, odohrá sa už čoskoro.

Porsche Macan dostane v rámci faceliftu novú generáciu motorov

Prestížna automobilka prezradila, že svoj menší športovo-úžitkový typ omladí do konca júla. Ohlásila to popri zverejnení videa zachytávajúceho testovaciu fázu. Ide síce len o modernizáciu, napriek tomu boli skúšky poriadne tvrdé. Veľká časť z nich sa odohrala v Juhoafrickej republike. Nešlo len o terén, Porsche museli stopercentne fungovať aj v nadmorskej výške okolo 3 400 metrov.

Taycan: Aj elektromobil bude mať dušu

V novom spote nás Zuffenhausen presviedča, že prelomovému elektrickému vozidlu nebude chýbať dôležitý aspekt vlastný všetkým autám tejto značky.

V dvojminútovom videu spomína výrobca novú generáciu motorov, ktorá má pozitívne ovplyvniť jazdné schopnosti SUV. Do detailov ešte nejde. Macan zatiaľ svoje zmodernizované tvary skrýva pod kamuflážou, zásadné dizajnové zmeny však neočakávame. Debut omladenej verzie dobre predávaného Porsche sa odohrá v najbližších týždňoch na čínskej pôde.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×