Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

NIO EP9: Elektrický rekord v Goodwoode

TOP VIDEO
Čínske kupé absolvovalo tradičný šprint do vrchu v čase 44,32 sekundy a dosiahlo 5. najlepší čas v histórii podujatia.
7 príspevkov 18.07.2018 / Marek Pokrývka

Počas uplynulého víkendu sa na trati Festivalu rýchlosti v Goodwoode vystriedalo obrovské množstvo vozidiel všetkých vekových i výkonnostných kategórii. Nechýbalo ani množstvo elektromobilov. Asi najväčšie haló spomedzi nich vyvolalo čínske kupé NIO EP9, ktoré je vo svojej triede držiteľom najlepšieho času z Nürburgringu. K nemu teraz pridal ďalší špičkový výkon.

Pikes Peak: Ako ho preletel elektromobil VW

Napriek ohromnej rýchlosti pôsobí záznam nudne, podpísala sa pod to aj absencia nespevneného povrchu.

Tradičný šprint do vrchu absolvovalo vozidlo v čase 44,32 sekundy. Stanovilo tak nielen elektrický rekord v rámci sériových modelov, ale taktiež dosiahlo 5. najlepší čas v histórii celého podujatia. Jeho pravidelnými účastníkmi sú pritom aj monoposty Formuly 1. Ide teda o skutočne úctyhodný výsledok, na ktorý môže byť pilot Peter Dumbreck pyšný. Záznam jeho jazdy stojí za to.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×