Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).
4 18.07.2018 / Marek Pokrývka

Počas histórie vzniklo veľa európskych áut, ktoré využívali motory dovezené spoza oceánu. Šlo najmä o modely talianskych a britských značiek. Čerstvým prírastkom v druhej kategórii je Noble M500, novinka malého výrobcu z anglického mesta Leicester. Ten aktuálne vyrába takmer desaťročné kupé M600. Päťstovka je oproti nemu nielen mladšia, ale zároveň slabšia a pravdepodobne bude tiež lacnejšia.

Festival rýchlosti priniesol okrem iného aj prototyp kupé Noble M500 4 fotografií v galérii Festival rýchlosti priniesol okrem iného aj prototyp kupé Noble M500 Zdroj: Noble Automotive

Prototyp vozidla mohli spoznať návštevníci Festivalu rýchlosti. Firma tam vystavila nefunkčný exemplár, ktorému zatiaľ chýbal interiér. Pohľady pútal výraznou žlto-oranžovou farbou. S týmto lakom kontrastovalo viacero čiernych dielcov a rovnako finišované kolesá, spod ktorých vykúkali červené brzdové strmene. Na karosérii vyrobenej z ľahkého sklolaminátu si bolo možné všimnúť viacero povedomých štylistických prvkov.

Britský superšport dizajnovo zaujal oblúkom v bočnej časti evokujúcim Bugatti Chiron. Tvorcovia evidentne využili svetlomety z aktuálneho modelu Chevrolet Corvette, kým koncové diódové komponenty nám pripomenuli portfólio značky Citroën. Pri pohľade zozadu sú výrazné aj štyri výfukové koncovky. Zaujímavo je riešený prechod strechy do blatníkov, ktorý sa podobá na Ford GT.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Táto myšlienka pravdepodobne nie je náhodná, nakoľko gé-té od Modrého oválu bolo darcom pohonnej jednotky. Noble teda poháňa 3,5-litrový šesťvalec EcoBoost. Jeho výkon je znížený, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k). Presné parametre zatiaľ nie sú známe. Tajomstvom zostáva aj dátum, kedy príde tento Angličan s americkým srdcom na cesty.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×