Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.
4 2 príspevky 17.07.2018 / Marek Pokrývka

V oblasti automobilového dizajnu patrí Pininfarina k najväčším menám vôbec. História tejto talianskej spoločnosti siaha do medzivojnového obdobia, počas rokov z jej pera zišlo množstvo krásnych vozidiel. Preslávila sa najmä spoluprácou s Ferrari. Momentálne patrí štúdio pod skupinu Mahindra, ktorá z nej chce urobiť samostatného výrobcu. A začať chce vo veľkom štýle.

V roku 2020 plánuje Pininfarina začať vyrábať extrémne elektrické kupé 4 fotografií v galérii V roku 2020 plánuje Pininfarina začať vyrábať extrémne elektrické kupé Zdroj: Pininfarina

Prvou lastovičkou novej éry firmy z Apeninského polostrova má byť elektrický hyperšport, ktorý zatiaľ nesie označenie PF0. Vo forme konceptu by mal debutovať na augustovom podujatí v Monterey.  Jeho premiéru avizuje Pininfarina prostredníctvom náčrtov, ktoré veľa neprezrádzajú. Kupé bude evidentne nízke a poriadne široké. Jasne viditeľná je prítomnosť LED svetiel, dlhé tenké pásy diód sa majú objaviť na oboch koncoch aerodynamicky tvarovanej karosérie.

Dobre informované zdroje prorokujú talianskemu elektromobilu s konfiguráciou 2+2 skutočne nekompromisné dynamické schopnosti. Uvádzajú, že stovku zhltne pod dve sekundy. Trojnásobné tempo vraj dokáže pokoriť v priebehu dvanástich. Maximálne tempo sa má hýbať blízko hranice 400 km/h, pričom dojazd na jedno nabitie má dosiahnuť približne 500 kilometrov.

Rimac C_Two: Chorváti v Ženeve šokovali

Tesla Roadster má nečakaného protivníka. Druhý projekt malej firmy z Balkánu ju prekonáva parametrami, no čísla nie sú jeho jedinou pýchou.

Tieto čísla sa nápadne podobajú tým, ktoré uvádza Tesla pre druhú generáciu modelu Roadster. Príchod oboch elektromobilov sa očakáva v roku 2020. Produkt nesúci podpis Pininfarina môže teoreticky prísť ako prvý, kalifornská firma je totiž notoricky známa meškaním. Karty v tomto súboji pritom ešte môže zamiešať aj chorvátsky Rimac C_Two avizovaný na rovnaký čas...


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×