Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.
4 2 príspevky 17.07.2018 / Marek Pokrývka

V oblasti automobilového dizajnu patrí Pininfarina k najväčším menám vôbec. História tejto talianskej spoločnosti siaha do medzivojnového obdobia, počas rokov z jej pera zišlo množstvo krásnych vozidiel. Preslávila sa najmä spoluprácou s Ferrari. Momentálne patrí štúdio pod skupinu Mahindra, ktorá z nej chce urobiť samostatného výrobcu. A začať chce vo veľkom štýle.

V roku 2020 plánuje Pininfarina začať vyrábať extrémne elektrické kupé 4 fotografií v galérii V roku 2020 plánuje Pininfarina začať vyrábať extrémne elektrické kupé Zdroj: Pininfarina

Prvou lastovičkou novej éry firmy z Apeninského polostrova má byť elektrický hyperšport, ktorý zatiaľ nesie označenie PF0. Vo forme konceptu by mal debutovať na augustovom podujatí v Monterey.  Jeho premiéru avizuje Pininfarina prostredníctvom náčrtov, ktoré veľa neprezrádzajú. Kupé bude evidentne nízke a poriadne široké. Jasne viditeľná je prítomnosť LED svetiel, dlhé tenké pásy diód sa majú objaviť na oboch koncoch aerodynamicky tvarovanej karosérie.

Dobre informované zdroje prorokujú talianskemu elektromobilu s konfiguráciou 2+2 skutočne nekompromisné dynamické schopnosti. Uvádzajú, že stovku zhltne pod dve sekundy. Trojnásobné tempo vraj dokáže pokoriť v priebehu dvanástich. Maximálne tempo sa má hýbať blízko hranice 400 km/h, pričom dojazd na jedno nabitie má dosiahnuť približne 500 kilometrov.

Rimac C_Two: Chorváti v Ženeve šokovali

Tesla Roadster má nečakaného protivníka. Druhý projekt malej firmy z Balkánu ju prekonáva parametrami, no čísla nie sú jeho jedinou pýchou.

Tieto čísla sa nápadne podobajú tým, ktoré uvádza Tesla pre druhú generáciu modelu Roadster. Príchod oboch elektromobilov sa očakáva v roku 2020. Produkt nesúci podpis Pininfarina môže teoreticky prísť ako prvý, kalifornská firma je totiž notoricky známa meškaním. Karty v tomto súboji pritom ešte môže zamiešať aj chorvátsky Rimac C_Two avizovaný na rovnaký čas...


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×