Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ideálne autá pre rodinu: Ktoré má najväčší kufor?

FOTO
Pri kúpe vozidla motoristi okrem druhu pohonu či karosárskej verzie často v prvom rade hľadia aj na kapacitu batožinového priestoru. Ktorý model dnes ponúka ten najväčší? Pozrite si veľký prehľad 25-tich vozidiel.
26 11 príspevkov 17.07.2018 / Filip Kadlečík

Kapacita batožinového priestoru je pre mnohých motoristov jedným zo základných atribútov, ktorým musí jeho budúci automobil vynikať. Dokazujú to napríklad aj roky úspechu modelu Škoda Superb Combi či jemu podobných, ktoré si so sebou nosia poriadne veľký batoh.

Ktorý z týchto automobilov by ste si vybrali vy? 26 fotografií v galérii Ktorý z týchto automobilov by ste si vybrali vy? Zdroj: AUTO BILD

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde, ľudia chodia chalupy, víkendové pobyty, grilovačky a mnohí z nás si to nevedia predstaviť bez veľkého kufra. Pravdou však je, že sa nehodí len vtedy. Oceníte ho aj v prípade, že radi športujete, máte veľkú rodinu či radi aktívne trávite voľný čas.

My však zastávame názor, že tlačiť za každú cenu len na objem kufra nie je úplne správna voľba. Ak ho vyslovene nepotrebujete, jeden či dvakrát v roku sa bez neho určite dokážete zaobísť. Benefitom vám potom môže byť nižšia cena vozidla, menšia hmotnosť a v konečnom dôsledku teda aj úspornejší chod automobilu. Pred kúpou štvorkolesového služobníka je treba tento fakt dôkladne zvážiť.


>>> Poradie áut s obrovským kufrom nájdete v galérii <<<


V technických špecifikáciach väčšiny automobilov vždy nájdete dva údaje o objeme batožinového priestoru. Prvý z nich definuje základnú kapacitu kufra, druhý zasa maximálny objem prepravovaného nákladu po zložení operadiel druhého resp. tretieho radu sedadiel. Práve druhý z dvojice najlepšie ilustruje vnútorný priestoru automobilu - mnohé majú veľký základný objem, no v konečnom dôsledku do nich v prípade potreby naložíte menej nákladu, než do iných.

TOP 10: Ktoré jazdené kombi sú najlepšie?

V oblasti dlhodobej spoľahlivosti kraľujú podľa štatistík TÜV nemecké kombíky, druhé najväčšie zastúpenie majú tie japonské.

Za šampiónov v disciplíne “Objem batožinového priestoru” sa už tradične považujú minivany typu Fordu Galaxy či Volkswagenu Sharan. V dnešnom svete však dominujú SUV a výnimkou nie je ani táto oblasť trhu, víťazi porovnania spomedzi vozidiel testovaných nemeckým AUTO BILDom v rokoch 2016 až 2018 teda pre mnohých môžu byť prekvapením. Na druhú stranu, štvorkolky s takouto kapacitou sú naozaj univerzálnymi autami. Kompletné poradie nájdete vo veľkej galérii.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×