Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ideálne autá pre rodinu: Ktoré má najväčší kufor?

FOTO
Pri kúpe vozidla motoristi okrem druhu pohonu či karosárskej verzie často v prvom rade hľadia aj na kapacitu batožinového priestoru. Ktorý model dnes ponúka ten najväčší? Pozrite si veľký prehľad 25-tich vozidiel.
26 13 príspevkov 17.07.2018 / Filip Kadlečík

Kapacita batožinového priestoru je pre mnohých motoristov jedným zo základných atribútov, ktorým musí jeho budúci automobil vynikať. Dokazujú to napríklad aj roky úspechu modelu Škoda Superb Combi či jemu podobných, ktoré si so sebou nosia poriadne veľký batoh.

Ktorý z týchto automobilov by ste si vybrali vy? 26 fotografií v galérii Ktorý z týchto automobilov by ste si vybrali vy? Zdroj: AUTO BILD

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde, ľudia chodia chalupy, víkendové pobyty, grilovačky a mnohí z nás si to nevedia predstaviť bez veľkého kufra. Pravdou však je, že sa nehodí len vtedy. Oceníte ho aj v prípade, že radi športujete, máte veľkú rodinu či radi aktívne trávite voľný čas.

My však zastávame názor, že tlačiť za každú cenu len na objem kufra nie je úplne správna voľba. Ak ho vyslovene nepotrebujete, jeden či dvakrát v roku sa bez neho určite dokážete zaobísť. Benefitom vám potom môže byť nižšia cena vozidla, menšia hmotnosť a v konečnom dôsledku teda aj úspornejší chod automobilu. Pred kúpou štvorkolesového služobníka je treba tento fakt dôkladne zvážiť.


>>> Poradie áut s obrovským kufrom nájdete v galérii <<<


V technických špecifikáciach väčšiny automobilov vždy nájdete dva údaje o objeme batožinového priestoru. Prvý z nich definuje základnú kapacitu kufra, druhý zasa maximálny objem prepravovaného nákladu po zložení operadiel druhého resp. tretieho radu sedadiel. Práve druhý z dvojice najlepšie ilustruje vnútorný priestoru automobilu - mnohé majú veľký základný objem, no v konečnom dôsledku do nich v prípade potreby naložíte menej nákladu, než do iných.

TOP 10: Ktoré jazdené kombi sú najlepšie?

V oblasti dlhodobej spoľahlivosti kraľujú podľa štatistík TÜV nemecké kombíky, druhé najväčšie zastúpenie majú tie japonské.

Za šampiónov v disciplíne “Objem batožinového priestoru” sa už tradične považujú minivany typu Fordu Galaxy či Volkswagenu Sharan. V dnešnom svete však dominujú SUV a výnimkou nie je ani táto oblasť trhu, víťazi porovnania spomedzi vozidiel testovaných nemeckým AUTO BILDom v rokoch 2016 až 2018 teda pre mnohých môžu byť prekvapením. Na druhú stranu, štvorkolky s takouto kapacitou sú naozaj univerzálnymi autami. Kompletné poradie nájdete vo veľkej galérii.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×