Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období minulého roka.
3 príspevky 17.07.2018 / TASR

Vodiči nákladných áut uhradili za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest v prvom polroku tohto roka na mýte 106,19 milióna eur. V porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi minulého roka to znamenalo nárast o 4,7 percenta. Vyplýva to z najnovších údajov mýtnej spoločnosti SkyToll.

Na diaľniciach a rýchlostných cestách sa pritom v prvom polroku vybralo mýto vo výške 72,37 milióna eur, na cestách prvej triedy to bolo 33,78 milióna eur. "Za polrok sa na vybranom mýte podieľali zahraniční prevádzkovatelia 45,7 percenta," doplnil manažér pre komunikačnú stratégiu a PR firmy SkyToll Anton Bódis.

Čo sa týka samotného júna tohto roku, v rámci neho vybral štát na mýte 18,78 milióna eur. Z toho sa na diaľniciach a rýchlostných cestách vybralo 12,72 milióna eur a na cestách prvej triedy bol júnový výber 6,06 milióna eur. "Dňom s najvyšším denným výberom v sledovanom mesiaci bol 18. jún so sumou 855 332 eur," dodal Bódis.

V elektronickom mýtnom systéme bolo k 30. júnu 2018 zaregistrovaných 261 528 palubných jednotiek. Oproti predchádzajúcemu mesiacu ich počet vzrástol o 1371 kusov. "Z celkového počtu využívali 72,1 percenta vozidlá zo zahraničia," vyčíslil Bódis. V júni využívalo spoplatnené úseky ciest denne v priemere 41 459 vozidiel, čo je proti máju viac o 738.

(TASR)


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×