Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Beetle ako päťdverový elektromobil

V nasledujúcej dekáde môže prísť ďalšia generácia ikonického vozidla, hovorí sa o zásadnej premene. Ako by mohol vyzerať výsledok?
1 1 príspevok 16.07.2018 / Marek Pokrývka

Chrobák začal svoju životnú púť ako ľudové masovo vyrábané vozidlo, jeho moderná podoba sa však vybrala cestou menej dostupného imidžového produktu. Predajnými číslami nemôže originálu ani náhodou konkurovať. V ostatnom čase sa povrávalo, že z tohto dôvodu nedostane súčasná verzia nástupcu. Nedávno sa však objavili protichodné tvrdenia. Ďalšej generácie sa podľa nich dočkáme, prejde však zásadnou dizajnovou i technickou premenou. Má ísť o päťdverový elektromobil.

Takto nejako by mohol vyzerať v budúcnosti legendárny Chrobák

Ak sa tieto informácie potvrdia, z hľadiska koncepcie pôjde o veľmi zásadnú zmenu. Na retro vzhľade sa však údajne nemá až tak prejaviť. Ako by to mohlo dopadnúť načrtol Kleber Silva, brazílsky grafik so šikovnými rukami. Pri svojom diele siahol po aktuálnej verzii vozidla. Tú korenil kolesami z konceptu I.D. a diódovými linkami v nárazníku, pravdepodobne prebratými z modelu e-Golf.

Beetle od ABT je silnejší než Golf GTI

Model Beetle je mestskou štýlovkou. ABT zmenil milé ľudové autíčko na nenápadnú beštiu, ktorá si na raňajky podá aj Golf GTI!

Zásadnou úpravou je extra pár bočných dverí, darcom týchto partií bol podľa všetkého Arteon. Vzadu si môžeme všimnúť spojler pripomínajúci modely Porsche. Zdrojov bolo teda viacero, napriek tomu nevznikol nejaký čudesný mix. Beetle úpravy absolvoval celkom dobre. Skutočná verzia by pravdepodobne vyzerala inak, veľmi špekulovať však zatiaľ netreba. Projekt ešte nedostal zelenú. Ak sa bude takýto Chrobák realizovať, bude to najskôr počas nasledujúcej dekády.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×