Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vitara si udržiava popularitu

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki Vitara.
5 príspevkov 14.07.2018 / Soňa Zverková

Suzuki Vitara sa v júni stal najžiadanejším modelom spomedzi všetkých nových osobných vozidiel dodávaných na Slovensko. Po prvých šiestich mesiacoch tohto roku je zároveň Vitara už v štvrtom roku po sebe najpredávanejším SUV (kategória G1).

Vyplýva to zo štatistiky registrácií vozidiel Zväzu automobilového priemyslu na Slovensku (ZAP SR), podľa ktorej Suzuki predal v júni 265 a za prvý polrok 1 216 vozidiel modelu Vitara.

Celkový odbyt osobných vozidiel japonskej značky Suzuki sa počas prvých šiestich mesiacov tohto roka zvýšil na Slovensku o 2,07 percenta a ďalej tak navýšil dvadsaťpercentný prírastok z vlaňajšieho roka. To vylepšuje vyhliadky Suzuki, že aj v tomto roku obháji prvenstvo v predaji osobných vozidiel medzi japonskými značkami na Slovensku. Pôjde tak už o 13. víťazstvo v poradí.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×