Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mustang jazdil v Goodwoode autonómne

TOP VIDEO
Preteky bez vodiča sa možno už čoskoro stanú realitou. Spoločnosť Siemens totiž vzala na slávne podujatie Mustang vybavený samostatným riadením.
10 príspevkov 15.07.2018 / Redakcia AUTO BILD

Siemens otvára dvere moderným technológiám do pretekov. Na anglický Festival rýchlosti v Goodwoode firma priviezla Ford Mustang vybavený autonómnym riadením 4. stupňa. Veterán dostal bojovú úlohu, prejsť trať dlhú 1,85 kilometra bez zásahu vodiča. Svalovec z roku 1965 má pôvodnú karosériu, podvozok a dokonca i motor. Zmenili sa iba niektoré riadiace prvky.

Autonómne vozidlo Uber malo nehodu

Volvo XC90 sa po náraze iného automobilu prevrátilo na bok. Spoločnosť po havárii všetky ďalšie testy svojej technológie prerušila.

Už od štartu nepôsobil samostatne jazdiaci Američan príliš sebavedomo. Zvolil opatrné tempo a hneď na úvod si to namieril krížom-krážom cez cestu do kopy sena. V prvých častiach trate musel záložný vodič urobiť viacero korekcií. Ako sa autu darilo pokračovať?


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×