Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dendrobium D-1: Predátor poháňaný elektrinou

Angličania onedlho predstavia nový prírastok k elektrickým hyperšportom. Ich model D-1 sa snaží zaujať nielen výkonom, ale i zovňajškom.
9 15.07.2018 / Marek Pokrývka

Nedávno vznikla v Spojenom kráľovstve nová automobilka menom Dendrobium Automotive. Jej prvou lastovičkou bude elektrický hyperšport D-1, ktorý bol avizovaný už na ženevskom autosalóne. Nováčik nenecháva nič na náhodu, keďže bude disponovať ohromným výkonom a relatívne nízkou hmotnosťou.

Nový elektrický hyperšport z Británie bude dvojmiestny 9 fotografií v galérii Nový elektrický hyperšport z Británie bude dvojmiestny Zdroj: Dendrobium Motors

Ako to býva pri športových elektromobiloch čoraz častejšie, podstatné hodnoty sú štvorciferné. Kombinácia výkonu 1 342 kW (1 825 k), krútiaceho momentu 2 000 Nm a porcie 1 750 kg určite nič nedaruje konkurencii. O pohyb sa bude starať čisto elektrický systém. Akceptovateľnú hmotnosť má na svedomí použitie karbónových vlákien a kompozitných materiálov.

Karbónové vlákna si svoju cestu našli aj do interiéru, kde hrajú prím takmer v každom detaile. Svoj avantgardný štýl však dáva Dendrobium D-1 najavo najmä zvonku. Pohľad predátora číhajúceho na svoju korisť dokonale vystihujú vertikálne otvorené dvere a strecha. Zadným partiám dominuje klenutý LED pásik spájajúci brzdové svetlá.

Alieno Arcanum: Sen o rekordérovi z Bulharska

Neznáma firma chce vyrábať hyperšport pripomínajúci Lamborghini v štyroch verziách, najsilnejšia má mať 24 elektromotorov a výkon 5 221 koní.

Oficiálne bude elektrický hyperšport predstavený tridsiateho augusta tohto roku na podujatí Salon Privé pri anglickom mestečku Woodstock. Predstavenie môže sprevádzať aj publikovanie dôležitých informácií ako je dojazd, čas nabíjania alebo cena. Spoločnosť Dendrobium Automotive zatiaľ potvrdila iba to, že ich prvotina bude vyrábaná v Británii.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×