Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Českí umelci aplikovali na karosériou modelov i3 a i8 státisíce zrniek zlatého prachu, výsledok má pripomínať nočnú oblohu.
11 3 príspevky 15.07.2018 / Redakcia AUTO BILD

Špeciálne edície bývajú rôznorodé. Niektoré sa od štandardných verzii líšia len farbou, iné môžu vďaka úpravám vyzerať ako úplne iný model. Bavori si teraz pripravili dvojicu špecialít menom Starlight. Spadajú síce skôr do prvej kategórie, no vďaka laku sú poriadne zaujímavé.

Súčasťou laku jedinečných Bavorov je skutočné 24-karátové zlato 11 fotografií v galérii Súčasťou laku jedinečných Bavorov je skutočné 24-karátové zlato Zdroj: BMW

Za touto edíciou stoja naši českí susedia, vytvorili ju v spolupráci so značkou BMW. Jej modelom i3 a i8 naniesli na kožu skutočne 24-karátové zlato. Vďaka spoločnosti Liebscher Blattgold a Toplac mali k dispozícií maliar Miroslav Špičák a dizajnér Zoltán Matuška vzácny kov, ktorý aplikovali vo forme státisícov zrniek prachu. Výsledok doplnený čiernou má pripomínať nočnú oblohu. Exkluzívnou kúrou prešiel aj vnútrajšok, zafarbené sú kľučky, výduchy klimatizácie či stredový panel.

Test BMW 340i Touring: Prosíme, nezabíjať!

Špičkový rodinný variant radu tri poháňaný šesťvalcom je perfektné športové kombi, no dožije sa ďalšej generácie?

Pod povrchom skrášleným umelcami je všetko rovnako ako u bežných modelov. Obidva exempláre sú jedinečné a vznikli ako jednokusové projekty. Už čoskoro budú vystavené na filmovom festivale v Karlovych Varoch. Následne sa poberú do aukcie, o cene sa zatiaľ nehovorí.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×