Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Arabské driftovanie sa skončilo fiaskom

TOP VIDEO
Vodiča na Blízkom východe pri driftovaní vo vysokej rýchlosti zradilo vlastné auto, manéver nevydržalo zavesenie kolesa.
1 príspevok 14.07.2018 / Redakcia AUTO BILD

Driftovanie vo vysokom tempe na nekonečných cestách je jednou zo špecialít Blízkeho východu. Na internete možno nájsť početné videá šmýkajúcich sa áut, ktorých ručička rýchlomera sa neraz dosátva aj za hranicu 200 km/h. Ide o veľmi riskantnú zábavu. Pravdepodobne si to zapamätá aj šofér, ktorého zachytávajú nasledujúce zábery.

Nebezpečný šofér: Za toto pôjde za mreže

Muž na bielom kupé v tempe presahujúcom 200 km/h riskantným spôsobom jazdil po diaľnici a spôsobil nehodu. Od súdu dostal 11 mesiacov v base.

Krátky záznam ukazuje tmavý sedan v momente, keď zadnou časťou vychádza mimo asfalt a víri kúdoly piesku. Najprv sa zdá, že manéver sa mu podarí. Pri návrate na vozovku to však nevydrží zavesenie pravého zadného kolesa. To sa následne uvoľní a len tesne míňa ostatné vozidlá. Príčinou bol zrejme zanedbaný technický stav auta. Jeho šofér s ním skončil mimo cesty, pri nebezpečnom incidente sa však nezranil.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×