Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.
21 14.07.2018 / Marek Pokrývka

V týchto dňoch debutoval na Festivale rýchlosti v Goodwoode nový model McLaren nesúci označenie 600LT. Ide o druhé vozidlo, ktoré odkazuje na historického pretekára F1 GTR Longtail. Britská automobilka detaily o ňom odhalila už začiatkom mesiaca, teraz pridala niektoré ďalšie informácie. Superšport okrem toho predviedla v oranžovej farbe namiesto sivej.

Oranžový exemplár modelu 600LT si zapózoval s bratom 675LT 21 fotografií v galérii Oranžový exemplár modelu 600LT si zapózoval s bratom 675LT Zdroj: McLaren

Woking prezradil napríklad, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Týmto údajom sa vyrovná svojmu väčšiemu a silnejšiemu bratovi 675LT. Akceleráciu na 200 km/h zvládne šesťstovka v priebehu 8,2 sekundy, čím o dve desatiny prekonáva Ferrari 488 GTB disponujúce 70 konskými silami navyše. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

Staršiemu súrodencovi môže nový McLaren podľa slov automobilky konkurovať nielen na rovinke, ale tiež na okruhu. Okrem prepracovaného bodykitu generujúceho pri tempe 250 km/h prítlak 100 kilogramov k tomu prispel aj prepracovaný podvozok. Svetlá výška superšportu klesla o 8 milimetrov, kým predná náprava je o 10 mm rozšírená. Samozrejmosťou sú špecifické brzdy, pružiny, tlmiče či pneumatiky. Briti stavili na špičkové obutie Pirelli P Zero Trofeo R.

McLaren 600LT: 481 konských síl na tonu

Britská novinka upúta nevšedným vyústením výfuku, ale tiež výrazným odľahčením a modifikovanou technickou stránkou.

Anglická spoločnosť už začiatkom júla deklarovala, že model 600LT začne z jej továrne vychádzať v októbri. Montáž bude trvať presne rok. Na domácom trhu sa novinka už dá objednať za 185 500 libier (209-tisíc eur), pričom cenu možno výrazne zvýšiť balíkom Clubsport (24 170 libier) obsahujúcim početné karbónové dielce, škrupinové sedadlá či titánové skrutky na kolesách. Opcia s prívlastkom Pro (28 480 libier) k tomu ešte pridáva šesťbodové bezpečnostné pásy s upevňovacím rámom.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×