Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.
21 14.07.2018 / Marek Pokrývka

V týchto dňoch debutoval na Festivale rýchlosti v Goodwoode nový model McLaren nesúci označenie 600LT. Ide o druhé vozidlo, ktoré odkazuje na historického pretekára F1 GTR Longtail. Britská automobilka detaily o ňom odhalila už začiatkom mesiaca, teraz pridala niektoré ďalšie informácie. Superšport okrem toho predviedla v oranžovej farbe namiesto sivej.

Oranžový exemplár modelu 600LT si zapózoval s bratom 675LT 21 fotografií v galérii Oranžový exemplár modelu 600LT si zapózoval s bratom 675LT Zdroj: McLaren

Woking prezradil napríklad, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Týmto údajom sa vyrovná svojmu väčšiemu a silnejšiemu bratovi 675LT. Akceleráciu na 200 km/h zvládne šesťstovka v priebehu 8,2 sekundy, čím o dve desatiny prekonáva Ferrari 488 GTB disponujúce 70 konskými silami navyše. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

Staršiemu súrodencovi môže nový McLaren podľa slov automobilky konkurovať nielen na rovinke, ale tiež na okruhu. Okrem prepracovaného bodykitu generujúceho pri tempe 250 km/h prítlak 100 kilogramov k tomu prispel aj prepracovaný podvozok. Svetlá výška superšportu klesla o 8 milimetrov, kým predná náprava je o 10 mm rozšírená. Samozrejmosťou sú špecifické brzdy, pružiny, tlmiče či pneumatiky. Briti stavili na špičkové obutie Pirelli P Zero Trofeo R.

McLaren 600LT: 481 konských síl na tonu

Britská novinka upúta nevšedným vyústením výfuku, ale tiež výrazným odľahčením a modifikovanou technickou stránkou.

Anglická spoločnosť už začiatkom júla deklarovala, že model 600LT začne z jej továrne vychádzať v októbri. Montáž bude trvať presne rok. Na domácom trhu sa novinka už dá objednať za 185 500 libier (209-tisíc eur), pričom cenu možno výrazne zvýšiť balíkom Clubsport (24 170 libier) obsahujúcim početné karbónové dielce, škrupinové sedadlá či titánové skrutky na kolesách. Opcia s prívlastkom Pro (28 480 libier) k tomu ešte pridáva šesťbodové bezpečnostné pásy s upevňovacím rámom.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×