Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

VIDEO
Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už teraz.
9 príspevkov 15.07.2018 / Filip Kadlečík

Najúspešnejšie európske subkompaktné auto posledných rokov čoskoro dostane zaslúženého nástupcu. Na jesennom autosalóne v Paríži predstaví Renault piatu generáciu modelu Clio. Do obchodov by novinka mala doraziť v prvých mesiacoch roka 2019.

Clio sa opticky zmení len decentne, dizajn bude inšpiráciu čerpať predovšetkým z Meganu. Počítať teda môžeme s plne diódovými prednými reflektormi, ktoré budú výraznejšie zasahovať aj do nárazníka. Koncové svetlá by svojim tvarom mohli opticky rozšíriť zadnú časť drobného Francúza.

Základom auta zostáva platforma Renault/Nissan určená pre malé autá, ktorú používa napríklad aj Nissan Micra. Omnoho viac sa toho stane pod karosériou. Popri trojvalcoch známych zo Smartu či Twinga príde aj nový 1,3-litrový štvorvalec, ktorý ponúka aj Mercedes v novej triede A.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Silnejšie motorizácie by sa mali dodávať aj s dvojspojkovou samočinnou prevodovkou. Zatiaľ nie je zrejmé, či v ponuke bude opätovne dostupný aj diesel. Ak áno, malo by ísť o známy motor 1,5 dCi vybavený systémom SCR - bude teda spĺňať aj novú emisnú normu. Ceny sa budú držať hranice udanej predchádzajúcim modelom, základná čiastka by sa mohla pohybovať na úrovni 11 000 eur.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×