Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

VIDEO
Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni a preto chystajú novú zbraň.
7 príspevkov 14.07.2018 / Filip Kadlečík

Po type Stelvio už Taliani pracujú na novom športovo-úžitkovom vozidle. S dĺžkou 4,9 metra a hmotnosťou takmer dve tony bude sedemmiestne SUV najväčším automobilom vo viac než storočnej histórii značky Alfa Romeo. S novinkou vyššej strednej triedy začnú Taliani loviť v revíre, ktorý aktuálne ovláda Audi Q7, BMW X5 či Mercedes GLE.

Aby bol model agilný, ale zároveň aj úsporný, dostane ako prvá Alfa vôbec motor pracujúci s napätím 48 V.  K dispozícii pritom bude aj elektrické turbo, vďaka ktorému sa pri zdvihovom objeme 2.0 litra môžeme tešiť na výkon na úrovni 400 koní, ktorý by auto mohol rozhýbať viac než primerane.

Nové SUV stojí na platforme Stelvia. Tá však dostala predĺžený rázvor a väčšiu karosériu. Predstavenie XL modelu so zatiaľ neznámym názvom by malo prísť približne v polovici roka 2019, na trh by sa mohol dostať začiatkom roka 2020.

Na predaj je Ferrariho formula Alfa Romeo

Jeden z prvých monopostov vôbec má prinavrátený pôvodný vzhľad a je vo vysoko originálnom stave, čo prispieva k astronomickej hodnote.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×