Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

VIDEO
Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni a preto chystajú novú zbraň.
6 príspevkov 14.07.2018 / Filip Kadlečík

Po type Stelvio už Taliani pracujú na novom športovo-úžitkovom vozidle. S dĺžkou 4,9 metra a hmotnosťou takmer dve tony bude sedemmiestne SUV najväčším automobilom vo viac než storočnej histórii značky Alfa Romeo. S novinkou vyššej strednej triedy začnú Taliani loviť v revíre, ktorý aktuálne ovláda Audi Q7, BMW X5 či Mercedes GLE.

Aby bol model agilný, ale zároveň aj úsporný, dostane ako prvá Alfa vôbec motor pracujúci s napätím 48 V.  K dispozícii pritom bude aj elektrické turbo, vďaka ktorému sa pri zdvihovom objeme 2.0 litra môžeme tešiť na výkon na úrovni 400 koní, ktorý by auto mohol rozhýbať viac než primerane.

Nové SUV stojí na platforme Stelvia. Tá však dostala predĺžený rázvor a väčšiu karosériu. Predstavenie XL modelu so zatiaľ neznámym názvom by malo prísť približne v polovici roka 2019, na trh by sa mohol dostať začiatkom roka 2020.

Na predaj je Ferrariho formula Alfa Romeo

Jeden z prvých monopostov vôbec má prinavrátený pôvodný vzhľad a je vo vysoko originálnom stave, čo prispieva k astronomickej hodnote.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×