Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

VIDEO
Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni a preto chystajú novú zbraň.
14.07.2018 / Filip Kadlečík

Po type Stelvio už Taliani pracujú na novom športovo-úžitkovom vozidle. S dĺžkou 4,9 metra a hmotnosťou takmer dve tony bude sedemmiestne SUV najväčším automobilom vo viac než storočnej histórii značky Alfa Romeo. S novinkou vyššej strednej triedy začnú Taliani loviť v revíre, ktorý aktuálne ovláda Audi Q7, BMW X5 či Mercedes GLE.

Aby bol model agilný, ale zároveň aj úsporný, dostane ako prvá Alfa vôbec motor pracujúci s napätím 48 V.  K dispozícii pritom bude aj elektrické turbo, vďaka ktorému sa pri zdvihovom objeme 2.0 litra môžeme tešiť na výkon na úrovni 400 koní, ktorý by auto mohol rozhýbať viac než primerane.

Nové SUV stojí na platforme Stelvia. Tá však dostala predĺžený rázvor a väčšiu karosériu. Predstavenie XL modelu so zatiaľ neznámym názvom by malo prísť približne v polovici roka 2019, na trh by sa mohol dostať začiatkom roka 2020.

Na predaj je Ferrariho formula Alfa Romeo

Jeden z prvých monopostov vôbec má prinavrátený pôvodný vzhľad a je vo vysoko originálnom stave, čo prispieva k astronomickej hodnote.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×