Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen T-Cross: Prvé oficiálne zábery

VIDEO
Popri zverejnení fotiek viacerých exemplárov vysokého drobca prezradila automobilka aj niektoré detaily.
11 12.07.2018 / Marek Pokrývka

O ďalšej expanzii portfólia SUV z Wolfsburgu sa hovorí takmer tri roky. Pred týždňom im nemecký gigant dal konkrétnejšie kontúry, zverejnil viacero náčrtov zachytávajúcich chystanú novinku menom T-Cross. Tá prekvapila kompletnou zmenou zadnej časti oproti štúdii. Volkswagen teraz zverejnil prvé oficiálne zábery auta, tie však nič nové neprezrádzajú.

Volkswagen opäť avizuje príchod malého SUV menom T-Cross 11 fotografií v galérii Volkswagen opäť avizuje príchod malého SUV menom T-Cross Zdroj: Volkswagen

Komplexná galéria síce obsahuje dynamické i statické fotografie viacerých exemplárov vysokého drobca s dĺžkou 4 107 milimetrov, no všetky disponujú rozsiahlym maskovaním prednej aj zadnej časti. Úplne odhalené sú len 18-palcové disky kolies a predné dvere so spätnými zrkadlami. Na nich môžeme vidieť heslo I am more, čo v preklade z angličtiny znamená „ja som viac“.

Popri zverejnení fotiek prezradila automobilka Volkswagen aj niektoré detaily týkajúce sa malého SUV. Poznáme napríklad objem jeho batožinového priestoru, v základe pôjde o slušných 455 litrov. Sklopenie zadných sedadiel vytvorí 1 281-litrové miesto pre náklad. Okrem zloženia ich bude možné aj posúvať v rozmedzí 15 centimetrov, čo prospeje variabilite interiéru.

Novinka z Wolfsburgu má stáť na rovnakej technike ako Arona 11 fotografií v galérii Novinka z Wolfsburgu má stáť na rovnakej technike ako Arona Zdroj: Volkswagen

Za volantom môžeme podľa tlačovej správy očakávať Active Info Display, na palubnej doske bude tróniť 8-palcová obrazovka multimediálneho systému. Automobilka spomína aj dostupnosť audiosústavy s výkonom 300 wattov. Prezradila tiež možnosť vyberať si spomedzi dvanástich odtieňov laku, chýbať nebude možnosť dvojfarebnej kombinácie ako pri väčšom type T-Roc.

Wolfsburg avizuje svoje najmenšie SUV

Novinka stojaca na rovnakej platforme ako hatchback Polo má masku chladiča evokujúcou Touareg a zaujímavé koncové svetlá.

O technickej stránke oficiálne nevieme takmer nič, VW spomína akurát modulárnu architektúru. Bezpochyby pôjde o platformu MQB A0. Novinka využije rovnaký základ ako obdobne veľký Seat Arona, s čím bude súvisieť aj príbuzná ponuka motorov. Pod kapotou sa objaví litrový benzínový trojvalec, väčší agregát menom 1.5 TSI i turbodiesel. Už dnes je jasné, že pohon 4x4 zostane mimo hry. Ďalšie detaily sa pravdepodobne budeme dozvedať v najbližších týždňoch.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×