Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

DS3 Crossback má evokovať väčšieho brata

Druhá generácia bude ešte extravagantnejšia než tá dosluhujúca, stáť má na modulárnej platforme CMP. Dátum premiéry známy nie je.
8 2 príspevky 12.07.2018 / Marek Pokrývka

Historická kniha automobilov odhalených predčasne vďaka materiálom slúžiacim na patentovanie dizajnu dostala v týchto dňoch ďalšiu kapitolu. Postaral sa o to únik obrázkov nástupcu hatchbacku DS3, ktorý má dostať prívlastok Crossback a mierne vyššiu karosériu. Viacerými prvkami má evidentne evokovať podstatne väčšieho súrodenca označeného číslom sedem.

Takto by mal vyzerať vstup do modelového portfólia značky DS 8 fotografií v galérii Takto by mal vyzerať vstup do modelového portfólia značky DS Zdroj: Autoevolution

Ako môžeme vidieť, druhá generácia dé-es-trojky bude ešte extravagantnejšia než tá dosluhujúca. Francúz dostane výrazné LED svetlomety doplnené diódovými pásmi v nárazníku, výraznú masku chladiča s trojrozmernou výplňou a nevšedne tvarované zadné dvere so „zubom“ v dotyku s B-stĺpikom. Vzadu sú pomerne jednoduché svetlá a duo okrúhlych výfukových koncoviek.

Na stránke Autoevolution sa objavil aj počítačom vygenerovaný obrázok interiéru. Chýbajú v ňom sedadlá a niektoré ďalšie detaily, napriek tomu mnohé prezrádza. Výrazný je najmä kosoštvorcový vzor na palubnej doske. Obdobný motív prechádza aj tlačidlami pri radiacej páke, ale susedí tiež s digitálnou prístrojovou doskou. Neodmysliteľným detailom je voľne stojaci displej infotainmentu. Malo by ísť o systém, ktorý využíva aj materský Citroën.

DS7 Crossback: Avantgarda medzi SUV

Nová vlajková loď francúzskej značky nás zaujala originálnym dizajnom. Do predaja sa chystá začiatkom budúceho roka.

DS3 Crossback má stáť na modulárnej platforme CMP, podľa všetkého využije viacero známych pohonných jednotiek. Viac-menej istú budúcnosť má prepĺňaný benzínový trojvalec PureTech s 1,2-litrovým objemom, štvorvalcový benzín 1.6 THP i 1,5-litrový turbodiesel BlueHDi. Dátum premiéry zatiaľ známy nie je, no pravdepodobne sa odohrá ešte počas tohto roka.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×