Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

DS3 Crossback má evokovať väčšieho brata

Druhá generácia bude ešte extravagantnejšia než tá dosluhujúca, stáť má na modulárnej platforme CMP. Dátum premiéry známy nie je.
8 2 príspevky 12.07.2018 / Marek Pokrývka

Historická kniha automobilov odhalených predčasne vďaka materiálom slúžiacim na patentovanie dizajnu dostala v týchto dňoch ďalšiu kapitolu. Postaral sa o to únik obrázkov nástupcu hatchbacku DS3, ktorý má dostať prívlastok Crossback a mierne vyššiu karosériu. Viacerými prvkami má evidentne evokovať podstatne väčšieho súrodenca označeného číslom sedem.

Takto by mal vyzerať vstup do modelového portfólia značky DS 8 fotografií v galérii Takto by mal vyzerať vstup do modelového portfólia značky DS Zdroj: Autoevolution

Ako môžeme vidieť, druhá generácia dé-es-trojky bude ešte extravagantnejšia než tá dosluhujúca. Francúz dostane výrazné LED svetlomety doplnené diódovými pásmi v nárazníku, výraznú masku chladiča s trojrozmernou výplňou a nevšedne tvarované zadné dvere so „zubom“ v dotyku s B-stĺpikom. Vzadu sú pomerne jednoduché svetlá a duo okrúhlych výfukových koncoviek.

Na stránke Autoevolution sa objavil aj počítačom vygenerovaný obrázok interiéru. Chýbajú v ňom sedadlá a niektoré ďalšie detaily, napriek tomu mnohé prezrádza. Výrazný je najmä kosoštvorcový vzor na palubnej doske. Obdobný motív prechádza aj tlačidlami pri radiacej páke, ale susedí tiež s digitálnou prístrojovou doskou. Neodmysliteľným detailom je voľne stojaci displej infotainmentu. Malo by ísť o systém, ktorý využíva aj materský Citroën.

DS7 Crossback: Avantgarda medzi SUV

Nová vlajková loď francúzskej značky nás zaujala originálnym dizajnom. Do predaja sa chystá začiatkom budúceho roka.

DS3 Crossback má stáť na modulárnej platforme CMP, podľa všetkého využije viacero známych pohonných jednotiek. Viac-menej istú budúcnosť má prepĺňaný benzínový trojvalec PureTech s 1,2-litrovým objemom, štvorvalcový benzín 1.6 THP i 1,5-litrový turbodiesel BlueHDi. Dátum premiéry zatiaľ známy nie je, no pravdepodobne sa odohrá ešte počas tohto roka.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×