Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti avizuje najdrahšie auto histórie

Exkluzívny produkt menom Divo bude pravdepodobne na okruhu ako doma, vyznačovať sa má nižšou hmotnosťou a vysokým prítlakom.
2 11.07.2018 / Marek Pokrývka

V máji začali internetom kolovať zvesti o ďalšom vyhotovení Bugatti Chiron a pár dní dozadu sa objavilo jeho meno. Zákulisné informácie hovorili o označení Divo. Nešlo o nepodložené fámy, automobilka ich rýchlo potvrdila. Namiesto prívlastku však dané slovo použila ako plnohodnotné modelové označenie. Nepôjde teda o variant existujúceho auta (ako vlani odhalený Chiron Sport), ale formálne samostatný produkt.

Exkluzívna novinka má byť orientovaná najmä na okruhovú jazdu 2 fotografie v galérii Exkluzívna novinka má byť orientovaná najmä na okruhovú jazdu Zdroj: Bugatti

Elitná dcéra koncernu Volkswagen zvyčajne pomenúva svoje vozidlá po francúzskych pretekároch z dávnej minulosti. Novinka nie je výnimkou. Svoje priezvisko jej prepožičal Albert Divo, ktorý značke priniesol dve víťazstvá na súťaži Targa Florio. Jeho odkaz zhmotní skutočne exkluzívny produkt. Bugatti totiž prezradilo, že pripravuje iba 40 kusov.

Výnimočnosť tohto modelu podčiarkne jeho cena. Ako sme sa dozvedeli z tlačovej správy, pôjde o rovných 5 miliónov eur! Ešte k tomu bez dane. Kde sú tie časy, kedy Veyron odvážne zablúdil do sedemciferného teritória... Dnes je trh s pojazdnými klenotmi úplne inde. Bugatti mu chce opäť kraľovať, s projektom Divo avizuje najdrahšie auto histórie. Ešte asi dvakrát viac vraj stál Rolls-Royce Sweptail. V jeho prípade však nešlo ani o malosériový výrobok, ale o unikát vytvorený presne podľa želaní majiteľa.

Aerodynamika novinky možno pripomenie koncept typu Chiron 2 fotografie v galérii Aerodynamika novinky možno pripomenie koncept typu Chiron Zdroj: Bugatti

Molsheim to síce navonok nepriznal, no novinka bude nepochybne vychádzať z typu Chiron. Mnohými detailmi sa však odlíši. Divo dostane rozdielny dizajn s dôrazom na aerodynamický prítlak a taktiež výrazne ľahšiu konštrukciu, vďaka ktorej má byť schopné generovať väčšie preťaženie v zákrutách. Na pretekárskom okruhu bude podľa všetkého ako doma.

Bugatti Chiron Sport: Na rekord neútočí

Nová verzia kupé má šestnásťvalec so zachovaným výkonom, ale tiež upravený podvozok, riadenie a mierne nižšiu hmotnosť.

Neoficiálne zdroje pridávajú ďalšie detaily. Vozidlo údajne využije prevodovku z motoršportu, vďaka ktorej akceleráciou prekoná svojho súrodenca. Na druhej strane má mať nižšiu maximálnu rýchlosť. Na potvrdenie alebo vyvrátenie týchto informácií si musíme počkať. Bugatti Divo bude mať premiéru 24. augusta na stretnutí automobilovej smotánky The Quail v Kalifornii.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×