Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Seat expanduje: Ďalším trhom bude Čína

Španielska automobilka sa v poslednom čase netají tým, že sa jej v posledných rokoch darí omnoho lepšie než v minulosti. Časom môže prísť ešte väčší úspech, pred Seatom totiž stojí nová výzva.
2 11.07.2018 / Filip Kadlečík

Dá sa povedať, že Seat sa v hodine dvanástej zachránil vydareným modelom Leon. Do jeho nástupu firma prešľapovala na mieste a stratila svoj drive a šarm. Teraz, zdá sa, všetko funguje ako dobre namazaný stroj. Svedčí o tom napríklad aj vznik divízie Cupra, ktorá sa bude sústrediť na produkciu športových automobilov.

Na podpise memoranda o spolupráci sa zúčastnila aj Angela Merkelová 2 fotografie v galérii Na podpise memoranda o spolupráci sa zúčastnila aj Angela Merkelová Zdroj: Seat

Pred Španielmi teraz okrem rozbehu imidžovej dcérskej firmy stojí aj ďalšia výzva. Seat totiž smeruje do Číny. Slávnostné memorandum v pondelok so spoločnosťami Volkswagen Group China a Anhui Jianghuai Automobile Group (JAC) podpísal Luca de Meo, predseda predstavenstva Seatu na slávnostnej ceremónii v Berlíne.

Seat sa na spolupráci JAC Volkswagen Automotive podieľal už viac než rok, čínskym produktom dával svoje know-how v oblasti dizajnu. Teraz sa hovorí o globalizácii značky či urýchlenom vývoji elektrického automobilu. Španieli totiž spolu s VW Group China a JAC na ďalekom východe vybuduje výskumné a vývojové centrum zamerané na elektrické automobily, konektivitu a technológie pre autonómnu jazdu.

Seat nás potešil: Značka Cupra je pre fajnšmekrov

Seat prednedávnom prekvapil celý motoristický svet. Zverejnil totiž prvé informácie o úplne novej značke, ktorá zabojuje o priazeň klientov. Cupra na to má predpoklady - presvedčil nás o tom jej...

Finálnym produktom by mala byť aj výkonná platforma elektrického automobilu na batérie. Pre značku tako takú je dôležitý aj fakt, že sa jej týmto krokom otvára prístup na obrovský čínsky trh. Importu by už nič brániť nemalo a očakáva sa, že Seat na neho nastúpi v rokoch 2020 resp. 2021.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×