Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Číňania postavia v Nemecku fabriku na batérie

Čínsky výrobca CATL postaví v Nemecku veľkú fabriku na batérie pre elektromobily. Produkciu ponúkne všetkým výrobcom na európskom kontinente.
1 príspevok 11.07.2018 / TASR

Postavením závodu na výrobu batérií pre autá na elektrický pohon v Durínsku sa podľa krajinského ministra hospodárstva Wolfganga Tiefenseeho dosiahne v Nemecku prelom v elektromobilite. Minister v pondelok (9.7.) v Berlíne povedal, že do spolkovej krajiny príde s investíciou čínsky výrobca CATL. Je to vysoko efektívny podnik so svojím know-how.

Okrem toho pri Erfurte vznikne stredisko, ktoré sa bude venovať výskumu a vývoju batérií pre autá s elektrickým pohonom. Poloha závodu na výrobu autobatérií v strednej Európe, infraštruktúra, ktorá bude k dispozícii, a voľná vysokokvalifikovaná pracovná sila - to sú podľa krajinského ministra všetko plusy pre prvý závod CATL v Európe.

Čínska firma ponúkne svoje lítiovo-iónové batérie všetkým výrobcom elektrických áut na kontinente. Bude dodávať aj batérie na uchovávanie elektrickej energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov.

(TASR)


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×