Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dähler sa medzi prvými pustil do BMW X2

Mníchovská novinka si obliekla čiernu so sivou, 21-palcové ráfiky a znižujúce pružiny. Pri štyroch motoroch došlo k zlepšeniu parametrov.
12 10.07.2018 / Marek Pokrývka

Jedným z horúcich artiklov aktuálneho portfólia bavorskej automobilky je typ X2. Dynamickejšie štylizovaného súrodenca úspešnej iks-jednotky už možno vídať aj na slovenských cestách a postupne začína navštevovať dielne tunerov. Medzi prvými sa do malého BMW pustil Dähler. Prináša decentný balík zásahov, ktorý neobišiel ani techniku.

BMW X2 prešlo tuningovou kúrou v spoločnosti Dähler 12 fotografií v galérii BMW X2 prešlo tuningovou kúrou v spoločnosti Dähler Zdroj: Dähler

Karosériu mníchovskej novinky nechal tuner nedotknutú, no obliekol ju do kombinácie čiernej so sivou. Súčasťou tejto schémy je aj fólia opticky znižujúca čelné sklo. V rovnakom štýle sú upravené svetlomety, kým logá Mníchova na koncovom stĺpiku nahradil symbol úpravcu. Najzásadnejšou zmenou sú disky kolies. Sú ešte väčšie než v sériovom stave, Dähler stavil na kúsky s priemerom 21 palcov.

BMW X2 prichádza oficiálne na scénu

Najmladší člen mníchovského portfólia vychádza z typu X1, odlišuje sa prepracovanou karosériou. K dispozícii bude s tromi štvorvalcami.

Popri veľkých ráfikoch dostal podvozok aj sadu znižujúcich pružín, ktoré môžu doplniť aj špecifické tlmiče. V ponuke sú pevné i nastaviteľné kúsky. Spoločnosť okrem toho prichystala ladený výfuk a odlišné dáta pre riadiacu jednotku verzií 18i, 20i, 18d a 20d, pri všetkých došlo k zlepšeniu parametrov. Napríklad posledný menovaný diesel má vďaka softvéru výkon 162 kW (220 k) a krútiaci moment 450 Nm. Objednávky úprav chcú Nemci čoskoro začať prijímať, jednotlivé ceny zatiaľ neprezradili.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×