Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cadillac asi pripravuje futuristické kupé

Na registračnom úrade sa objavil patent zachytávajúci vozidlo, ktoré sa v značnej miere inšpirovalo konceptom Escala.
6 10.07.2018 / Marek Pokrývka

Po príchode tretej generácie sedanu CTS bez ďalších variantov karosérie a tichom predvlaňajšom vyradení plug-in hybridu ELR zostalo v portfóliu značky Cadillac jediné kupé. Neoficiálne zdroje však tvrdia, že aj dvojdverový model ATS čoskoro skončí. Namiesto neho asi firma pripravuje celkom nové vozidlo. Jeho dizajn už pravdepodobne poznáme, za čo môžu uniknuté materiály.

Medzeru po odchode kupé ATS pravdepodobne zaplní tento automobil 6 fotografií v galérii Medzeru po odchode kupé ATS pravdepodobne zaplní tento automobil Zdroj: Cadillac Society

Ako upozornila fanúšikmi spravovaná stránka Cadillac Society, na registračnom úrade sa objavil patent zachytávajúci bližšie nešpecifikované vozidlo amerického výrobcu. Jednoznačne ukazuje prítomnosť jedného páru dverí. Evidentné je taktiež to, že po dizajnovej stránke sa auto v značnej miere inšpirovalo atraktívnym konceptom Escala. Je teda dosť futuristické.

Cadillac Escala: Luxusný liftback s V8

Americký koncept má klesajúcu strechu, bezrámové dvere a v porovnaní so sériovým typom CT6 rázvor dlhší o takmer trinásť centimetrov.

Kupé disponuje tenučkými svetlometmi, typickou maskou chladiča a veľkými otvormi v nárazníku. Má plynulo klesajúcu strechu, ktorá prechádza do spojlera na veku batožinového priestoru lemovaného diódovými linkami, difúzorom a centrálnym zakončením výfukového potrubia. Namiesto klasických spätných zrkadiel má Cadillac iba kamery. Ich prítomnosť naznačuje, že by mohlo ísť len o štúdiu. Podľa spomínaného webu je najpravdepodobnejším kandidátom predobraz sériového modelu CT5. Na verdikt si ešte počkáme, trvať to môže pokojne dlhé mesiace.


Video
Najnovšie články
Kuriózny policajt v ČR: Nenechajte sa napáliť

Predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú poslanci splnomocnili podpísať Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci medzi Ministerstvom financií SR a ŽSK

Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×