Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cadillac asi pripravuje futuristické kupé

Na registračnom úrade sa objavil patent zachytávajúci vozidlo, ktoré sa v značnej miere inšpirovalo konceptom Escala.
6 10.07.2018 / Marek Pokrývka

Po príchode tretej generácie sedanu CTS bez ďalších variantov karosérie a tichom predvlaňajšom vyradení plug-in hybridu ELR zostalo v portfóliu značky Cadillac jediné kupé. Neoficiálne zdroje však tvrdia, že aj dvojdverový model ATS čoskoro skončí. Namiesto neho asi firma pripravuje celkom nové vozidlo. Jeho dizajn už pravdepodobne poznáme, za čo môžu uniknuté materiály.

Medzeru po odchode kupé ATS pravdepodobne zaplní tento automobil 6 fotografií v galérii Medzeru po odchode kupé ATS pravdepodobne zaplní tento automobil Zdroj: Cadillac Society

Ako upozornila fanúšikmi spravovaná stránka Cadillac Society, na registračnom úrade sa objavil patent zachytávajúci bližšie nešpecifikované vozidlo amerického výrobcu. Jednoznačne ukazuje prítomnosť jedného páru dverí. Evidentné je taktiež to, že po dizajnovej stránke sa auto v značnej miere inšpirovalo atraktívnym konceptom Escala. Je teda dosť futuristické.

Cadillac Escala: Luxusný liftback s V8

Americký koncept má klesajúcu strechu, bezrámové dvere a v porovnaní so sériovým typom CT6 rázvor dlhší o takmer trinásť centimetrov.

Kupé disponuje tenučkými svetlometmi, typickou maskou chladiča a veľkými otvormi v nárazníku. Má plynulo klesajúcu strechu, ktorá prechádza do spojlera na veku batožinového priestoru lemovaného diódovými linkami, difúzorom a centrálnym zakončením výfukového potrubia. Namiesto klasických spätných zrkadiel má Cadillac iba kamery. Ich prítomnosť naznačuje, že by mohlo ísť len o štúdiu. Podľa spomínaného webu je najpravdepodobnejším kandidátom predobraz sériového modelu CT5. Na verdikt si ešte počkáme, trvať to môže pokojne dlhé mesiace.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×