Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota ukáže v Goodwoode oživenú Supru

Japonské kupé vzniklo v spolupráci s BMW a asi dostane nemecký šesťvalec poháňajúci zadné kolesá. Do predaja má prísť začiatkom budúceho roka.
2 09.07.2018 / Marek Pokrývka

Vo štvrtok otvorí svoje brány Festival rýchlosti, ktorého zakladateľom je vojvoda Charles Gordon-Lennox sídliaci v britskom Goodwoode. Na jeho hornatom pozemku sa podujatie odohráva. Tento ročník prinesie opäť ohromne pestrú zmes automobilov, silnú reprezentáciu tam bude mať napríklad Toyota. Predvedie tam svojho víťaza z Le Mans, Yaris vo verziách GRMN i WRC a tiež ženevský exponát typu Supra v pretekárskom oblečení. To však nie je všetko, o čom firma informovala vopred.

Z pretekárskeho konceptu odvodí Toyota čoskoro sériový model 2 fotografie v galérii Z pretekárskeho konceptu odvodí Toyota čoskoro sériový model Zdroj: Toyota Prostredníctvom sociálnych sietí dala japonská automobilka svetu na známosť, že na exkluzívnej akcii ukáže oživenú Supru aj v sériovej forme. Zatiaľ to avizovala prostredníctvom dvoch fotiek. Ich spoločným rysom je výrazná geometrická kamufláž z červenej, bielej, čiernej a sivej farby, na ktorej sa nachádza logo tímu Toyota Gazoo Racing a kódové označenie generácie A90.

Napriek maskovaniu je evidentné, že znovuzrodená ikona značky bude mať diódové svetlomety a dlhú prednú kapotu. Aj vzadu sa objavia LED moduly zastrešené výrazným spojlerom na veku batožinového priestoru. Aerodynamicky mu má pomáhať rozdelený difúzor, po ktorého bokoch sú viditeľné výfukové koncovky. Kolesá s piatimi zdvojenými lúčmi sú odhalené.

Zatiaľ nie je jasné, či bude Supra niesť kamufláž, alebo sa jej zbaví 2 fotografie v galérii Zatiaľ nie je jasné, či bude Supra niesť kamufláž, alebo sa jej zbaví Zdroj: Toyota

Toyota doposiaľ o technickej stránke povedala iba to, že využije klasický recept. Teda vpredu uložený radový šesťvalec poháňajúci zadné kolesá. Keďže na vývoji novinky spolupracovali Japonci s bavorskými kolegami, ktorí na spoločnej platforme chystajú roadster Z4, pôvod motora bude možno nemecký. Neoficiálne zdroje hovoria o výkone 246 kW (335 k) a krútiacom momente 500 Nm.

Toyota Supra: Návrat vo forme pretekára

Sériovú formu piatej generácie môžeme očakávať v priebehu budúceho roka, Japonci s kupé pravdepodobne skutočne plánujú súťažiť.

Zákulisné informácie avizujú tiež dostupnosť viacerých vyhotovení, okrem základu sa majú v ponuke údajne objaviť verzie GR Sport a GRMN. Tie budú silnejšie a zároveň drahšie. V prípade štandardného modelu sa spomína čiastka 54-tisíc eur, na jej potvrdenie si však ešte počkáme. Predaj sa má začať až v budúcom roku. Jasný nie je ani dátum kompletnej premiéry, v Goodwoode sa môže Supra ukázať ešte s kamuflážou. Tak to urobil napríklad francúzsky Renault s ostrým modelom Mégane R.S. na minuloročnom podujatí.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×