Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes načrtol kabínu novej triedy GLE

Ďalšia generácia SUV prinesie najnovšiu verziu rozhrania MBUX, premiéru bude mať pravdepodobne v októbri.
6 09.07.2018 / Marek Pokrývka

V portfóliu trojcípej hviezdy sa písmená GLE objavili koncom roka 2014. Napriek relatívne nízkemu veku čaká nositeľa tohto označenia čoskoro generačná výmena, nakoľko svoje aktuálne meno dostal len v rámci faceliftu. V skutočnosti oslávilo vozidlo pôvodne známe ako ML už siedme narodeniny. Na jeho nástupcu pravdepodobne nebudeme čakať dlho, Mercedes už naň začal lákať.

Toto sú základné rysy interiéru budúcej generácie veľkého SUV 6 fotografií v galérii Toto sú základné rysy interiéru budúcej generácie veľkého SUV Zdroj: Mercedes-Benz

Prvým dielikom skladačky sú skice interiéru. Stuttgart načrtol kabínu novej triedy GLE prostredníctvom viacerých obrázkov, na ktorých môžeme vidieť palubnú dosku so zaujímavým zaoblením prechádzajúcim do panelov dverí. Jasné kontúry má tiež centrálna konzola nesúca podľa všetkého len málo tlačidiel. Obsahovať môže veľké držadlá, no sú len na dvoch náčrtoch.

Mercedes triedy C: Facelift išiel do hĺbky

PRVÁ JAZDA Bestseller nemeckej značky síce prešiel iba detailnými úpravami dizajnu, no má až 80% novej elektroniky a tiež celkom nové štvorvalce.

Spomedzi ceruzkou načrtnutých liniek vystupuje dvojica vedľa seba stojacich veľkých obrazoviek, ktorá evidentne dostane tenké rámy. Tento prvok je dnes charakteristický pre autá Mercedes-Benz. Ďalšia generácia SUV prinesie najnovšiu verziu rozhrania, pôjde o systém MBUX uvedený triedou A a zobrazovaný na dvoch displejoch. Pravdepodobne budú mať priemer 12,3 palca. Miesto odhalenia triedy GLE zatiaľ nie je známe, no asi sa odohrá v októbri na parížskom autosalóne.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×