Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes načrtol kabínu novej triedy GLE

Ďalšia generácia SUV prinesie najnovšiu verziu rozhrania MBUX, premiéru bude mať pravdepodobne v októbri.
6 09.07.2018 / Marek Pokrývka

V portfóliu trojcípej hviezdy sa písmená GLE objavili koncom roka 2014. Napriek relatívne nízkemu veku čaká nositeľa tohto označenia čoskoro generačná výmena, nakoľko svoje aktuálne meno dostal len v rámci faceliftu. V skutočnosti oslávilo vozidlo pôvodne známe ako ML už siedme narodeniny. Na jeho nástupcu pravdepodobne nebudeme čakať dlho, Mercedes už naň začal lákať.

Toto sú základné rysy interiéru budúcej generácie veľkého SUV 6 fotografií v galérii Toto sú základné rysy interiéru budúcej generácie veľkého SUV Zdroj: Mercedes-Benz

Prvým dielikom skladačky sú skice interiéru. Stuttgart načrtol kabínu novej triedy GLE prostredníctvom viacerých obrázkov, na ktorých môžeme vidieť palubnú dosku so zaujímavým zaoblením prechádzajúcim do panelov dverí. Jasné kontúry má tiež centrálna konzola nesúca podľa všetkého len málo tlačidiel. Obsahovať môže veľké držadlá, no sú len na dvoch náčrtoch.

Mercedes triedy C: Facelift išiel do hĺbky

PRVÁ JAZDA Bestseller nemeckej značky síce prešiel iba detailnými úpravami dizajnu, no má až 80% novej elektroniky a tiež celkom nové štvorvalce.

Spomedzi ceruzkou načrtnutých liniek vystupuje dvojica vedľa seba stojacich veľkých obrazoviek, ktorá evidentne dostane tenké rámy. Tento prvok je dnes charakteristický pre autá Mercedes-Benz. Ďalšia generácia SUV prinesie najnovšiu verziu rozhrania, pôjde o systém MBUX uvedený triedou A a zobrazovaný na dvoch displejoch. Pravdepodobne budú mať priemer 12,3 palca. Miesto odhalenia triedy GLE zatiaľ nie je známe, no asi sa odohrá v októbri na parížskom autosalóne.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×